GNU MediaGoblin - en to sv translation catalogue (78 entries)

en: %(username)s's media
sv: %(username)ss media

en: %(username)s's profile
sv: %(username)ss profil

en: <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>'s media
sv: <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>s media

en: Add media
sv: Lägg till media

en: Almost done! Your account still needs to be activated.
sv: Nästan klar! Ditt konto behöver bara aktiveras.

en: An email should arrive in a few moments with instructions on how to do so.
sv: Ett e-postmeddelande med instruktioner kommer att hamna hos dig inom kort.

en: An entry with that slug already exists for this user.
sv: Ett inlägg med det sökvägsnamnet existerar redan.

en: Atom feed
sv: Atom-feed

en: Bio
sv: Presentation

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Could not send password recovery email as your username is inactive or your account's email address has not been verified.
sv: Kunde inte skicka e-poståterställning av lösenord eftersom ditt användarnamn är inaktivt eller kontots e-postadress har inte verifierats.

en: Create
sv: Skapa

en: Create an account!
sv: Skapa ett konto!

en: Create one here!
sv: Skapa ett här!

en: Description of this work
sv: Beskrivning av verket

en: Don't have an account yet?
sv: Har du inget konto än?

en: Don't have one yet? It's easy!
sv: Har du inte ett redan?

en: Edit profile
sv: Redigera profil

en: Editing %(media_title)s
sv: Redigerar %(media_title)s

en: Editing %(username)s's profile
sv: Redigerar %(username)ss profil

en: Email address
sv: E-postadress

en: Email verification needed
sv: E-postadressverifiering krävs.

en: Explore
sv: Utforska

en: File
sv: Fil

en: Forgot your password?
sv: Glömt ditt lösenord?

en: Here's a spot to tell others about yourself.
sv: Här kan du berätta för andra om dig själv.

en: Hi %(username)s,
    
    to activate your GNU MediaGoblin account, open the following URL in
    your web browser:
    
    %(verification_url)s
sv: Hej %(username)s,
    
    öppna den följande webbadressen i din webbläsare för att aktivera ditt konto på GNU MediaGoblin:
    
    %(verification_url)s

en: Hi there, welcome to this MediaGoblin site!
sv: Hej, välkommen till den här MediaGoblin-sidan!

en: I am sure I want to delete this
sv: Jag är säker på att jag vill radera detta

en: If you are that person but you've lost your verification email, you can <a href="%(login_url)s">log in</a> and resend it.
sv: Om det är du som är den personen och har förlorat ditt e-postmeddelande med detaljer om hur du verifierar ditt konto så kan du <a href="%(login_url)s">logga in</a> och begära ett nytt.

en: In case it doesn't:
sv: Om det inte skulle göra det:

en: Invalid file given for media type.
sv: Ogiltig fil för mediatypen.

en: Log in
sv: Logga in

en: Logging in failed!
sv: Inloggning misslyckades!

en: Media in-processing
sv: Media under behandling

en: Media processing panel
sv: Mediabehandlingspanel

en: Media tagged with: %(tag_name)s
sv: Media taggat med: %(tag_name)s

en: MediaGoblin logo
sv: MediaGoblin-logotyp

en: Most recent media
sv: Senast medier

en: No media in-processing
sv: Ingen media under behandling

en: Old password
sv: Tidigare lösenord

en: Oops!
sv: Ojoj!

en: Password
sv: Lösenord

en: Really delete %(title)s?
sv: Vill du verkligen radera %(title)s?

en: Recover password
sv: Återställ lösenord

en: Resend verification email
sv: Skicka ett nytt e-postmeddelande

en: Resent your verification email.
sv: Skickade ett nytt verifierings-email.

en: Save changes
sv: Spara ändringar

en: Send instructions
sv: Skicka instruktioner

en: Slug
sv: Sökvägsnamn

en: Someone has registered an account with this username, but it still has to be activated.
sv: Någon har redan registrerat ett konto med det här användarnamnet men det har inte aktiverats.

en: Sorry, a user with that email address already exists.
sv: Det finns redan en användare med den e-postadressen.

en: Sorry, a user with that name already exists.
sv: En användare med det användarnamnet finns redan.

en: Sorry, no such user found.
sv: Ledsen, hittar ingen sådan användare.

en: Sorry, registration is disabled on this instance.
sv: Vi beklagar, registreringen är avtängd på den här instansen.

en: Tags
sv: Taggar

en: The slug can't be empty
sv: Sökvägsnamnet kan inte vara tomt

en: The verification key or user id is incorrect
sv: Verifieringsnyckeln eller användar-IDt är fel.

en: There doesn't seem to be any media here yet...
sv: Det verkar inte finnas någon media här ännu.

en: These uploads failed to process:
sv: De här behandlingarna misslyckades:

en: This is where your media will appear, but you don't seem to have added anything yet.
sv: Här kommer din media att dyka upp, du verkar inte ha lagt till någonting ännu.

en: This user hasn't filled in their profile (yet).
sv: Den här användaren har inte fyllt i sin profilsida ännu.

en: Title
sv: Titel

en: Username
sv: Användarnamn

en: Verify your email!
sv: Verifiera din e-postadress

en: View all of %(username)s's media
sv: Se all media från %(username)s

en: Website
sv: Hemsida

en: Woohoo! Submitted!
sv: Tjohoo! Upladdat!

en: Wrong password
sv: Fel lösenord

en: You are about to delete another user's media. Proceed with caution.
sv: Du tänker radera en annan användares media. Var försiktig.

en: You are editing a user's profile. Proceed with caution.
sv: Var försiktig, du redigerar en annan användares profil.

en: You are editing another user's media. Proceed with caution.
sv: Var försiktig, du redigerar någon annans inlägg.

en: You can track the state of media being processed for your gallery here.
sv: Här kan du se status för mediabehandling av bilder i ditt galleri.

en: You must be logged in so we know who to send the email to!
sv: Du måste vara inloggad för att vi ska kunna skicka meddelandet till dig.

en: You must provide a file.
sv: Du måste ange en fil

en: You've already verified your email address!
sv: Du har redan verifierat din e-postadress!

en: Your email address has been verified. You may now login, edit your profile, and submit images!
sv: Din e-postadress är verifierad. Du kan nu logga in, redigera din profil och ladda upp filer!

en: feed icon
sv: feed-ikon
