GNU MediaGoblin - en to sq translation catalogue (515 entries)

en: 
                    Comment Report #%(report_id)s
sq: 
                    Raportim Komenti #%(report_id)s

en: 
                    Media Report #%(report_id)s
sq: 
                    Raportim Media #%(report_id)s

en: 
                  Closed Report #%(report_id)s
sq: 
                  Raportim i Mbyllur #%(report_id)s

en: 
                <a class="button_action" href="http://mediagoblin.readthedocs.org/">Set up MediaGoblin on your own server</a>
sq: 
                <a class="button_action" href="http://mediagoblin.readthedocs.org/">Instalojeni MediaGoblin-in te shërbyesi juaj</a>

en: 
                >Create an account at this site</a>
                or
sq: 
                >Krijoni një llogari në këtë sajt</a>
                ose

en: 
                ❖ Published by <a href="%(user_url)s"
                              class="comment_authorlink">%(username)s</a>
sq: 
                ❖ Botuar nga <a href="%(user_url)s"
                              class="comment_authorlink">%(username)s</a>

en: 
              CONTENT BY
                <a href="%(user_url)s"> %(user_name)s</a>
              HAS BEEN DELETED
sq: 
              LËNDË E
                <a href="%(user_url)s"> %(user_name)s</a>
              ËSHTË FSHIRË

en: 
            Yes. If you would prefer, you may go to the media homepage of the piece
            of media you would like to feature or unfeature and look at the bar to
            the side of the media entry. If the piece of media has not been featured
            yet you should see a button that says "Feature". Press that button and
            the media will be featured as a Primary Feature at the top of the page.
            All other featured media entries will remain as features, but will be
            pushed further down the page.<br /><br />
    
            If you go to the media homepage of a piece of media that is currently
            featured, you will see the options "Unfeature", "Promote" and "Demote"
            where previously there was the button which said "Feature". Click
            Unfeature and that media entry will no longer be displayed on the
            front page, although you can feature it again at any point. Promote
            moves the featured media higher up on the page and makes it more
            prominent and Demote moves the featured media lower down and makes it
            less prominent.
sq: 
            Po. Nëse e parapëlqeni, mund të shkoni te faqja hyrëse e media për zërin
            e medias që dëshironi ta zgjidhni ose hiqni nga të zgjedhura dhe shihni te shtylla
            majtas zërit media. Nëse zëri media nuk është i zgjedhur
            do të shihni një buton ku thuhet "Zgjidheni". Shtypeni atë buton dhe
            dhe media do të shfaqet si Zgjedhje Parësore në krye të faqes.
            Krejt zërat e tjerë media do të mbeten në gjendjen që ishin, por do të
            zhvendosen më poshtë në faqe.<br /><br />
    
            Nëse shkoni te faqja hyrëse e medias që përmban zërin media që është
            e zgjedhur, atje ku më parë qe butoni ku lexohej "Zgjidheni",
            do të shihni mundësitë "Çzgjidheni", "Ngjiteni" dhe "Zbriteni".
            Klikoni mbi Çzgjidheni dhe ai zë nuk do të shfaqet më te ballina, por
            mundeni ta zgjidhni sërish, kurdo. Ngjiteni e kalon zërin e zgjedhur më
            lart te faqja dhe e bën më të dukshëm, kurse Zbriteni e kalon më poshtë
            dhe e bën më pak të dukshëm.

en: 
            ❖ Reported media by <a href="%(user_url)s">%(user_name)s</a>
sq: 
            ❖ Media e raportuar nga <a href="%(user_url)s">%(user_name)s</a>

en: 
          Go to the page of the media entry you want to feature. Copy it's URL and
          then paste it into a new line in the text box above. There should be only
          one url per line. The url that you paste into the text box should be under
          the header describing how prominent a feature it will be (whether Primary,
          Secondary, or Tertiary). Once all of the media that you want to feature are
          inside the text box, click the Submit Query button, and your media should be
          displayed on the front page.
sq: 
          Shkoni te faqja e zërit media që doni të zgjidhni. Kopjoni URL-në e tij
          mandej hidheni në një rresht i ri, te kutia e teksteve më sipër. Duhet
          të ketë një url për rresht. Url-ja që hidhni te kutia e teksteve duhet
          të jetë nën kryet që përshkruan se sa i zgjedhur duhet të jetë zëri
          (Parësor, Dytësor, ose i Tretë). Pasi t’i keni brenda kutisë së teksteve
          krejt zërat media që doni t’i shfaqni si të zgjedhura, klikoni mbi butonin
          Parashtroni Kërkesës, dhe media juaj do të duhej të shfaqet te ballina.

en: 
          These categories just describe how prominent a feature will be on your
          front page. Primary Features are placed at the top of the front page and are
          much larger. Next are Secondary Features, which are slightly smaller.
          Tertiary Features make up a grid at the bottom of the page.<br /><br />
    
          Primary Features also can display longer descriptions than Secondary
          Features, and Secondary Features can display longer descriptions than
          Tertiary Features.
sq: 
          Këto kategori thjesht tregojnë se sa nxirret në pah një zë media te
          ballina juaj. Të zgjedhurat Parësore vendosen në krye të ballinës dhe
          janë shumë më të mëdha. Më pas vijnë të Zgjedhurat Dytësore, që janë
          paksa më të vogla. Të Zgjedhurat e Treta formojnë një rrjetë në fund
          të faqes.<br /><br />
    
          Të Zgjedhurat Parësore mund të shfaqin edhe përshkrime më të gjata se
          ato Dytësoret, dhe ato Dytësore mund të shfaqin përshkrime më të gjata
          se sa Të Zgjedhurat e Treta.

en: 
          Unfeature a media by removing its line from the above textarea and then
          pressing the Submit Query button.
sq: 
          Hiqjani zgjedhjen një zëri media duke e hequr rreshtin e tij nga fusha e teksteve
          më sipër dhe duke shtypur mandej butonin Parashtrojeni Kërkesën.

en: 
          When a media entry is featured, the entry's title, it's thumbnail and a
          portion of its description will be displayed on your website's front page.
          The number of characters displayed varies on the prominence of the feature.
          Primary Features display the first 512 characters of their description,
          Secondary Features display the first 256 characters of their description,
          and Tertiary Features display the first 128 characters of their description.
sq: 
          Kur një zë media zgjidhet, te ballina e sajtit tuaj do të shfaqen titulli,
          miniatura, dhe një pjesë e përshkrimit për zërin. Numri i shenjave që
          shfaqen varet nga shkalla e zgjedhjes. Për të Zgjedhurat Parësore shfaqen
          512 shenjat e parë të përshkrimit për to, për Dytësoret shfaqen 256, dhe
          të Tretat shfaqen 128 shenjat e përshkrimit të tyre.

en: 
          When copying and pasting urls into the above text box, be aware that if
          you make a typo, once you press Submit Query, your media entry will NOT be
          featured. Make sure that all your intended Media Entries are featured.
sq: 
          Kur kopjohen dhe hidhen url-ra te fusha e teksteve më sipër, kini parasysh
          se, nëse bëni një gabim shtypjeje, pas shtypjes së butonit Parashtrojeni
          Kërkesën,
     zëri juaj media NUK do të zgjidhet. Sigurohuni që janë zgjedhur
          krejt Zërat Media që doni.

en: 
        Here you can look up open reports that have been filed by users.
sq: 
        Këtu mund të kërkoni nëpër raportet që janë depozituar nga përdoruesit.

en: 
        Here you can look up users in order to take punitive actions on them.
sq: 
        Këtu mund të kërkoni për përdorues, me qëllim marrjen e masave ndëshkuese për ta.

en: 
    Demote Feature
sq: 
    Mos e Nxirrni Në Pah të Zgjedhurën

en: 
    Feature Media
sq: 
    Zgjidhni Media

en: 
    Promote Feature
sq: 
    Nxirreni Në Pah të Zgjedhurën

en: 
    Unfeature Media
sq: 
    Hiqni Media Si të Zgjedhur

en: 
    {mod} banned user {user} {expiration_date}.
sq: 
    {mod} dëboi përdoruesin {user} {expiration_date}.

en: 
    {mod} deleted the comment.
sq: 
    {mod} fshiu komentin.

en: 
    {mod} deleted the media entry.
sq: 
    {mod} fshiu zërin media.

en: 
    {mod} sent a warning email to the {user}.
sq: 
    {mod} dërgoi një email sinjalizimi për {user}.

en: 
    {mod} took away {user}'s {privilege} privileges.
sq: 
    {mod} i hoqi {user} privilegje {privilege}.

en:  Blog Dashboard
sq: Pult Blogu

en:  No blog post yet.
sq: Ende pa postime blogu.

en:  to access your account?
sq:  të hyjë dhe përdorë llogarinë tuaj?

en: "%s" added to collection "%s"
sq: "%s" u shtua te koleksioni "%s"

en: "%s" already in collection "%s"
sq: "%s" gjendet tashmë te koleksioni "%s"

en: # of Comments Posted
sq: # i Komenteve të Postuara

en: %(blog_owner_name)s's Blog
sq: Blog nga %(blog_owner_name)s

en: %(collection_title)s (%(username)s's collection)
sq: %(collection_title)s (koleksione nga %(username)s)

en: %(collection_title)s by <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>
sq: %(collection_title)s nga <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>

en: %(formatted_time)s ago
sq: %(formatted_time)s më parë

en: %(username)s's Privileges
sq: Privilegje për %(username)s

en: %(username)s's collections
sq: Koleksione të %(username)s

en: %(username)s's media
sq: Media nga %(username)s

en: %(username)s's profile
sq: Profili i %(username)s

en: (remove)
sq: (hiqe)

en: -- Select --
sq: -- Përzgjidhni --

en: -----------{display_type}-Features---------------------------
sq: -----------Veçori-{display_type}---------------------------

en: <a href="%(user_url)s">%(user_name)s</a>'s account
sq: Llogaria e <a href="%(user_url)s">%(user_name)s</a>

en: <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>'s collections
sq: Koleksione të <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>

en: <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>'s media
sq: Media nga <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>

en: <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>'s media with tag <a href="%(tag_url)s">%(tag)s</a>
sq: Media të <a href="%(user_url)s">%(username)s</a> me etiketën <a href="%(tag_url)s">%(tag)s</a>

en: <em> Go to list view </em>
sq: <em> Shko te pamja si listë </em>

en: <h2>File a Report</h2>
sq: <h2>Depozitoni një Raportim</h2>

en: <strong>Confidential</strong> - The client can
                    make requests to the GNU MediaGoblin instance that can not be
                    intercepted by the user agent (e.g. server-side client).<br />
                    <strong>Public</strong> - The client can't make confidential
                    requests to the GNU MediaGoblin instance (e.g. client-side
                    JavaScript client).
sq: <strong>Konfidenciale</strong> - Kklienti mund
                    të bëjë kërkesa te instanca GNU MediaGoblin që nuk mund
                    të përgjohen nga agjenti i përdoruesit (p.sh. klient te shërbyesi).<br />
                    <strong>Publike</strong> - Klienti nuk mund të bëjë kërkesa
                    konfidenciale te instanca GNU MediaGoblin (p.sh. klient
                    JavaScript i vetë klientit).

en: A collection with that slug already exists for this user.
sq: Ka tashmë një koleksion me atë identifikues për këtë përdorues.

en: Account settings saved
sq: Rregullimet e llogarisë u ruajtën

en: Action Taken
sq: Veprimi i Ndërmarrë

en: Active Reports Filed
sq: Raportime Aktive të Depozituara

en: Active Reports on %(username)s
sq: Raportime Aktive mbi %(username)s

en: Active Users
sq: Përdorues Aktivë

en: Add
sq: Shtoni

en: Add Blog Post
sq: Shtoni Postim Blogu

en: Add a Persona email address
sq: Shtoni një adresë email Persona

en: Add a collection
sq: Shtoni një koleksion

en: Add a comment
sq: Shtoni një koment

en: Add a new collection
sq: Shtoni një koleksion të ri

en: Add an OpenID
sq: Shtoni një OpenID

en: Add attachment
sq: Shtoni bashkangjitje

en: Add media
sq: Shtoni media

en: Add new Row
sq: Shtoni Rresht të ri

en: Add this comment
sq: Shtoje këtë koment

en: Add to a collection
sq: Shtoje te një koleksion

en: Add your media
sq: Shtoni media tuajën

en: Add “%(media_title)s” to a collection
sq: Shtojeni “%(media_title)s” te një koleksion

en: Added
sq: U shtua

en: All reports on %(username)s
sq: Krejt raportimet mbi %(username)s

en: All reports that %(username)s has filed
sq: Krejt raportimet që ka depozituar %(username)s

en: All rights reserved
sq: Tërë të drejtat të rezervuara

en: Allow
sq: Lejoje

en: Almost done! Your account still needs to be activated.
sq: Pothuajse mbaruam! Llogaria juaj ende lyp aktivizimin.

en: An acceptable processing file was not found
sq: Nuk u gjet një kartelë e pranueshme përpunimi

en: An email has been sent with instructions on how to change your password.
sq: Është dërguar një email me udhëzime se si të ndryshoni fjalëkalimin tuaj.

en: An email should arrive in a few moments with instructions on how to do so.
sq: Brenda pak çastesh duhet t'ju mbërrijë një email me udhëzime se si të krhyet kjo.

en: An entry with that slug already exists for this user.
sq: Ka tashmë një zë me atë identifikues për këtë përdorues.

en: An error occured
sq: Ndodhi një gabim

en: Application has been deauthorized
sq: Zbatimi u çautorizua

en: Applications with access to your account can:
sq: Zbatimet me hyrje në llogarinë tuaj munden të:

en: Atom feed
sq: Prurje Atom

en: Attachments
sq: Bashkangjitje

en: Authorization
sq: Autorizim

en: Authorization Complete
sq: Autorizim i Plotësuar

en: Authorization Finished
sq: Autorizimi Përfundoi

en: Authorize
sq: Autorizo

en: Authorized:
sq: Autorizuar Më:

en: BANNED until %(expiration_date)s
sq: DËBUAR deri më %(expiration_date)s

en: Bad Request
sq: Kërkesë e Gabuar

en: Ban User
sq: Dëboni Përdorues

en: Ban the user
sq: Dëbojeni përdoruesin

en: Banned Indefinitely
sq: Dëbuar Pafundësisht

en: Bio
sq: Jetëshkrim

en: Browse collections
sq: Shfletoni koleksionet

en: CAUTION:
sq: KUJDES:

en: CSRF cookie not present. This is most likely the result of a cookie blocker or somesuch.<br/>Make sure to permit the settings of cookies for this domain.
sq: Pa cookie CSRF të pranishme. Ka shumë të ngjarë që të jetë punë e një bllokuesi cookie-sh ose të tillë.<br/>Sigurohuni që të lejoni depozitim cookie-sh për këtë përkatësi.

en: Cancel
sq: Anuloje

en: Cannot link theme... no theme set
sq: Nuk krijohet dot lidhje për te tema... nuk ka temë të caktuar

en: Change account settings
sq: Ndryshoni rregullime llogarie

en: Change your information
sq: Të ndryshojnë të dhënat tuaja personale

en: Change your password.
sq: Ndryshoni fjalëkalimin tuaj.

en: Changing %(username)s's account settings
sq: Po ndryshohen rregullimet e llogarisë %(username)s

en: Changing %(username)s's email
sq: Ndryshim i email-it për %(username)s

en: Changing %(username)s's password
sq: Ndryshim i fjalëkalimit për %(username)s

en: Clear empty Rows
sq: Hiqi Rreshtat e zbrazët

en: Closed Reports
sq: Raportime të Mbyllur

en: Collected in
sq: Pjesë e koleksionit

en: Collection
sq: Koleksion

en: Collection "%s" added!
sq: U shtua koleksioni "%s"!

en: Comment
sq: Koment

en: Comment Preview
sq: Paraparje Komenti

en: Copy and paste this <strong>verifier code</strong> into your client:
sq: Kopjojeni dhe hidheni këtë <strong>kod verifikimi</strong> te klienti juaj:

en: Copying to public storage failed.
sq: Kopjimi te një depozitim publik dështoi.

en: Could not link "%s": %s exists and is not a symlink
sq: Nuk krijoi dot lidhje për te "%s": %s ekziston dhe nuk është një simlidhje

en: Could not read the image file.
sq: Nuk lexoi dot kartelën e figurës.

en: Could not send password recovery email as your username is inactive or your account's email address has not been verified.
sq: Email-i i ricaktimit të fjalëkalimit nuk u dërgua dot, ngaqë emri juaj i përdoruesit nuk është aktivizuar ose adresa email e llogarisë suaj nuk është verifikuar.

en: Couldn't find someone with that username.
sq: S’u gjet dot dikush me atë emër përdoruesi.

en: Create
sq: Krijoje

en: Create a Blog
sq: Krijoni një Blog

en: Create an account!
sq: Krijoni një llogari!

en: Create new collection
sq: Krijoni koleksion të ri

en: Create one here!
sq: Krijoni një këtu!

en: Create/Edit a Blog
sq: Krijoni/Përpunoni një Blog

en: Create/Edit a Blog Post.
sq: Krijoni/Përpunoni një Postim Blogu.

en: Create/Edit a blog post.
sq: Krijoni/Përpunoni një postim blogu.

en: Created
sq: U krijua

en: Deauthorize Applications
sq: Të çautorizojë Zbatime

en: Deauthorize applications
sq: Të çautorizojë zbatime

en: Delete
sq: Fshije

en: Delete Blog
sq: Fshijeni Blogun

en: Delete a Persona email address
sq: Fshini një adresë email Persona

en: Delete an OpenID
sq: Fshini një OpenID

en: Delete collection %(collection_title)s
sq: Fshije koleksionin %(collection_title)s

en: Delete my account
sq: Fshije llogarinë time

en: Delete permanently
sq: Fshije përgjithmonë

en: Delete the content
sq: Fshije lëndën

en: Demote
sq: Mos e Nxirrni Në Pah

en: Deny
sq: Mohoje

en: Description
sq: Përshkrim

en: Description of Report
sq: Përshkrim Raportimi

en: Description of this collection
sq: Përshkrim i këtij koleksioni

en: Description of this work
sq: Përshkrim i kësaj pune

en: Do you want to authorize
sq: Doni të autorizoni

en: Don't have an account yet?
sq: Nuk keni ende një llogari?

en: Don't have one yet? It's easy!
sq: Nuk keni ende një të tillë? Është e lehtë!

en: Download
sq: Shkarkojeni

en: Download model
sq: Shkarkojeni modelin

en: Edit
sq: Përpunoni

en: Edit Blog
sq: Përpunoni Blogun

en: Edit Metadata
sq: Përpunoni Tejtëdhëna

en: Edit profile
sq: Përpunoni profilin

en: Editing %(collection_title)s
sq: Po përpunohet %(collection_title)s

en: Editing %(media_title)s
sq: Po përpunohet %(media_title)s

en: Editing %(username)s's profile
sq: Po përpunohet profili i %(username)s

en: Editing attachments for %(media_title)s
sq: Po përpunohen bashkangjitjet për %(media_title)s

en: Email address
sq: Adresë email

en: Email me when others comment on my media
sq: Dërgomë email kur të tjerët komentojnë te media ime

en: Email verification needed
sq: Lypset verifikimi i email-it

en: Enable insite notifications about events.
sq: Aktivizoni njoftime të brendshme për veprimtari.

en: Enter the URL for the media to be featured
sq: Jepni URL-në për median që do të paraqitet

en: Enter your old password to prove you own this account.
sq: Jepni fjalëkalimin tuaj të vjetër që të provohet se këtë llogari e zotëroni ju.

en: Enter your password to prove you own this account.
sq: Jepni fjalëkalimin tuaj që të provohet se jeni i zoti i kësaj llogarie.

en: Error with media '{media_id}' value '{error_path}': {error_msg}
    Metadata was not uploaded.
sq: Gabim me median '{media_id}', vlera '{error_path}': {error_msg}
    Tejtëdhënat nuk u ngarkuan.

en: Explore
sq: Eksploroni

en: FAIL: Local file {filename} could not be accessed.
    {filename} will not be uploaded.
sq: DËSHTIM: Nuk hyhet dot te kartela vendore {filename}.
    {filename} nuk do të ngarkohet.

en: FAIL: This file is larger than the upload limits for this site.
sq: DËSHTIM: Kjo kartelë është më e madhe se sa kufijt për ngarkim të këtij sajti.

en: FAIL: This file will put this user past their upload limits.
sq: DËSHTIM: Kjo kartelë do ta shtyjë këtë përdorues përtej kufijve të tij për ngarkimet.

en: FAIL: This user is already past their upload limits.
sq: DËSHTIM: Ky përdorues i ka tejkaluar tashmë kufijtë për ngarkime.

en: Failure metadata
sq: Tejtëdhëna dështimi

en: Feature
sq: Zgjidheni

en: Feature management panel
sq: Paneli i administrimit të zgjedhjeve

en: File
sq: Kartelë

en: File Format
sq: Format Kartele

en: File Report
sq: Raportim Kartele

en: File at {path} not found, use -h flag for help
sq: Nuk u gjet kartelë te {path}, përdorni parametrin -h për ndihmë

en: For more information about how to properly run this
    script (and how to format the metadata csv file), read the MediaGoblin
    documentation page on command line uploading
    <http://docs.mediagoblin.org/siteadmin/commandline-upload.html>
sq: Për më tepër të dhëna se si të xhirohet siç duhet ky programth
    (dhe se si të formatohet kartela csv e tejtëdhënave), lexoni faqen
    e dokumentimin të MediaGoblin-it mbi ngarkime që nga rresht urdhrash:
    <http://docs.mediagoblin.org/siteadmin/commandline-upload.html>

en: Forgot your password?
sq: Harruat fjalëkalimin tuaj?

en: Front
sq: Ball

en: Go to page:
sq: Shko te faqja:

en: Here you can track the state of media being processed on this instance.
sq: Këtu mund të ndiqni gjendjen e medias që po përpunohet në këtë instancë.

en: Here's a spot to tell others about yourself.
sq: Ja një vend t’i tregoni botës mbi veten.

en: Hi %(username)s,
    
    to activate your GNU MediaGoblin account, open the following URL in
    your web browser:
    
    %(verification_url)s
sq: Njatjeta %(username)s,
    
    që të aktivizoni llogarinë tuaj te GNU MediaGoblin hapeni URL-në vijuese te
    shfletuesi juaj web:
    
    %(verification_url)s

en: Hi %(username)s,
    %(comment_author)s commented on your post (%(comment_url)s) at %(instance_name)s
sq: Tungjatjeta %(username)s,
    %(comment_author)s ka komentuar te postimi juaj (%(comment_url)s) në %(instance_name)s

en: Hi there, welcome to this MediaGoblin site!
sq: Tungjatjeta juaj, mirë se vini te ky sajt MediaGoblin!

en: Hi,
    
    We wanted to verify that you are %(username)s. If this is the case, then 
    please follow the link below to verify your new email address.
    
    %(verification_url)s
    
    If you are not %(username)s or didn't request an email change, you can ignore
    this email.
sq: Njatjeta,
    
    Donim të verifikonim që jeni %(username)s. Nëse është kështu, atëherë, 
    ju lutemi, ndiqni lidhjen më poshtë që të verifikohet adresa juaj email e re.
    
    %(verification_url)s
    
    Nëse nuk jeni %(username)s ose nuk kërkuat ndryshim email-i, mund
    ta shpërfillni këtë email.

en: Hometown
sq: Vendlindja

en: How does this work?
sq: Si funksionon kjo?

en: How to decide what information is displayed when a media entry is
        featured?
sq: Si të vendoset se çfarë të dhënash shfaqen kur një zë media bëhet
        i zgjedhur?

en: How to feature media?
sq: Si të shfaqet si i zgjedhur një zë media?

en: How to unfeature a piece of media?
sq: Si t’i hiqet zgjedhja një zëri media?

en: However, old link directory symlink found; removed.
sq: Sidoqoftë, u gjet simlidhje e vjetër drejtorie lidhjesh; u hoq.

en: I am sure I want to delete this
sq: Jam i sigurt që dua të fshihet kjo

en: I am sure I want to remove this item from the collection
sq: Jam i sigurt se dua që të hiqet ky objekt prek koleksioni

en: Identifier
sq: Identifikues

en: If that email address (case sensitive!) is registered an email has been sent with instructions on how to change your password.
sq: Nëse ajo adresë email (siç është shkruar!) është e regjistruar, është dërguar një email me udhëzime se si të ndryshoni fjalëkalimin tuaj.

en: If you are that person but you've lost your verification email, you can <a href="%(login_url)s">log in</a> and resend it.
sq: Nëse jeni ju ai person, por keni humbur email-in tuaj të verifikimit, mund të <a href="%(login_url)s">hyni</a> dhe ta ridërgoni.

en: If you would like to feature a
            piece of media, go to that media entry's homepage and click the button
            that says <a class="button_action">Feature</a>.
sq: Nëse doni që një zë media të jetë ndër të zgjedhurit,
            shkoni te faqja hyrëse e atij zëri media dhe klikoni mbi butoni
            ku thuhet <a class="button_action">Zgjidheni</a>.

en: Image for %(media_title)s
sq: Figurë për %(media_title)s

en: Image of goblin stressing out
sq: Figurë e gungaçi duke bërë shtriqje

en: In case it doesn't:
sq: Në rast se jo:

en: Include a note
sq: Përfshini një shënim

en: Invalid User name or email address.
sq: Emër përdoruesi ose adresë email e pavlefshme.

en: Invalid file given for media type.
sq: Kartelë e gabuar e dhënë për llojin e medias.

en: Is there another way to manage featured media?
sq: Ka rrugë tjetër për administrim mediash të zgjedhura?

en: Last 10 successful uploads
sq: 10 ngarkimet e fundit të suksesshme

en: License
sq: Licencë

en: License preference
sq: Parapëlqime licence

en: Location
sq: Vend

en: Log in
sq: Hyni

en: Log in to create an account!
sq: Hyni, që të krijoni një llogari!

en: Log out
sq: Dilni

en: Logging in failed!
sq: Hyrja dështoi!

en: Mark all read
sq: Shënoji të tëra si të lexuara

en: Max file size: {0} mb
sq: Madhësi maksimum kartele: {0} mb

en: Media in-processing
sq: Media në përpunim

en: Media processing panel
sq: Paneli i përpunimit të medias

en: Media tagged with: %(tag_name)s
sq: Media e etiketuar me:: %(tag_name)s

en: MediaGoblin logo
sq: Logoja e MediaGoblin-it

en: Message to user:
sq: Mesazh përdoruesit:

en: MetaData
sq: Tejtëdhëna

en: Metadata
sq: Tejtëdhëna

en: Metadata for "%(media_name)s"
sq: Tejtëdhëna për "%(media_name)s"

en: Moderation powers:
sq: Aftësi moderim:

en: Most recent media
sq: Mediat më të reja

en: Must provide an oauth_token.
sq: Duhet dhënë një oauth_token.

en: Name
sq: Emër

en: Name of user these media entries belong to
sq: Emri i përdoruesit të cilit i përkasin këto zëra media

en: New comments
sq: Komente të reja

en: New email address
sq: Adresë email e re

en: New password
sq: Fjalëkalimi i ri

en: No
sq: Jo

en: No OpenID service was found for %s
sq: Nuk u gjet shërbim OpenID për %s

en: No active reports filed on %(username)s
sq: Pa raportime aktive të depozituara mbi %(username)s

en: No asset directory for this theme
sq: Nuk ka drejtori asetesh për këtë temë

en: No closed reports found.
sq: S’u gjetën raportime të mbyllur.

en: No failed entries!
sq: Pa zëra të dështuar!

en: No media in-processing
sq: Pa media në përpunim

en: No open reports found.
sq: S’u gjetën raportime të hapur.

en: No processed entries, yet!
sq: Ende pa zëra të përpunuar!

en: No request token found.
sq: S’u gjet token kërkese.

en: No users found.
sq: S’u gjetën përdorues.

en: Nothing is currently featured.
sq: Nuk ka asgjë të zgjedhur.

en: OAuth client connections
sq: Lidhje klienti OAuth

en: Object Height
sq: Lartësi Objekti

en: Offender
sq: Shkelës

en: Old link found for "%s"; removing.
sq: U gjet lidhje e vjetër për "%s"; po hiqet.

en: Old password
sq: Fjalëkalimi i vjetër

en: Older →
sq: Më të vjetra →

en: Oops!
sq: Oooh!

en: Oops, your comment was empty.
sq: Hmmm, komenti juaj qe i zbrazët.

en: OpenID was successfully removed.
sq: OpenID u hoq me sukses.

en: OpenID's
sq: OpenID-je

en: Operation not allowed
sq: Veprim i palejuar

en: Or login with OpenID!
sq: Ose bëni hyrjen me OpenID!

en: Or login with Persona!
sq: Ose bëni hyrjen me Persona!

en: Or login with a password!
sq: Ose bëni hyrjen me një fjalëkalim!

en: Or register with OpenID!
sq: Ose regjistrohuni me OpenID!

en: Or register with Persona!
sq: Ose regjistrohuni me Persona!

en: Original
sq: Origjinal

en: Original file
sq: Kartela origjinale

en: PDF file
sq: Kartelë PDF

en: Password
sq: Fjalëkalim

en: Path to the csv file containing metadata information.
sq: Shteg për te kartela csv që përmban informacion tejtëdhënash.

en: Persona's
sq: Persona-je

en: Perspective
sq: Perspektivë

en: Please check your entries and try again.
sq: Ju lutemi, kontrolloni zërat tuaj dhe riprovoni.

en: Post new media as you
sq: Postojnë media të re si ju

en: Powered by <a href="http://mediagoblin.org/" title='Version %(version)s'>MediaGoblin</a>, a <a href="http://gnu.org/">GNU</a> project.
sq: Bazuar në <a href="http://mediagoblin.org/" title='Version %(version)s'>MediaGoblin</a>, një projekt <a href="http://gnu.org/">GNU</a>.

en: Primary
sq: Parësore

en: Privilege
sq: Privilegj

en: Profile changes saved
sq: Ndryshimet e profilit u ruajtën

en: Promote
sq: Nxirreni Në Pah

en: RESOLVED
sq: I ZGJIDHUR

en: Really delete %(title)s?
sq: Të fshihet vërtet %(title)s?

en: Really delete collection: %(title)s?
sq: Të fshihet vërtet koleksioni: %(title)s?

en: Really delete user '%(user_name)s' and all related media/comments?
sq: Të fshihet vërtet përdoruesi '%(user_name)s' dhe krejt media/komentet përkatëse?

en: Really remove %(media_title)s from %(collection_title)s?
sq: Të hiqet vërtet %(media_title)s nga %(collection_title)s?

en: Reason
sq: Arsye

en: Reason for Reporting
sq: Arsye për Raportim

en: Reason for failure
sq: Arsye dështimi

en: Reason for report:
sq: Arsye raportimi

en: Recover password
sq: Rimerrni fjalëkalimin

en: Redirect URI
sq: URI Ridrejtimi

en: Released under the <a href="http://www.fsf.org/licensing/licenses/agpl-3.0.html">AGPL</a>. <a href="%(source_link)s">Source code</a> available.
sq: Hedhur në qarkullim sipas <a href="http://www.fsf.org/licensing/licenses/agpl-3.0.html">AGPL-së</a>. <a href="%(source_link)s">Kodi burim</a> është i passhëm.

en: Remove
sq: Hiqe

en: Remove %(media_title)s from %(collection_title)s
sq: Hiqe %(media_title)s nga %(collection_title)s

en: Report
sq: Raport

en: Report #%(report_number)s
sq: Raporti #%(report_number)s

en: Report ID
sq: ID Raportimi

en: Report management panel
sq: Paneli i administrimit të raporteve

en: Report media
sq: Raportoni media

en: Report panel
sq: Panel raportimesh

en: Reported By
sq: Raportuar Nga

en: Reported Comment
sq: Koment i Raportuar

en: Reported Content
sq: Lëndë e Raportuar

en: Reported Media Entry
sq: Zë Media i Raportuar

en: Reported comment
sq: Koment i raportuar

en: Reporting this Comment
sq: Po raportohet ky Koment

en: Reporting this Media Entry
sq: Po raportohet ky Zë Media

en: Resend verification email
sq: Ridërgo email-in e verifikimit

en: Resent your verification email.
sq: Ridërgoni email-in tuaj të verifikimit.

en: Resolve
sq: Zgjidheni

en: Resolve This Report
sq: Zgjidheni Këtë Raport

en: Resolved
sq: I zgjidhur

en: Return to Reports Panel
sq: Kthehuni te Paneli i Raportimeve

en: Return to Users Panel
sq: Kthehuni te Panel Përdoruesish

en: Save
sq: Ruaje

en: Save changes
sq: Ruaji ndryshimet

en: Secondary
sq: Dytësore

en: See your information (e.g profile, media, etc...)
sq: Të shohin të dhëna tuajat (p.sh profilin, media, etj...)

en: Send instructions
sq: Dërgo udhëzime

en: Send the user a message
sq: Dërgojini përdoruesit një mesazh

en: Separate tags by commas.
sq: Ndajini etiketat me presje.

en: Set password
sq: Caktoni fjalëkalim

en: Set your new password
sq: Caktoni fjalëkalimin tuaj të ri

en: Side
sq: Anë

en: Sign in to create an account!
sq: Për të krijuar një llogari, hyni!

en: Skipping "%s"; already set up.
sq: Po anashkalohet "%s"; e rregulluar tashmë.

en: Slug
sq: Identifikues

en: Someone has registered an account with this username, but it still has
            to be activated.
sq: Dikush ka regjistruar një llogari me këtë emër përdoruesi, por ajo
            lypset të aktivizohet.

en: Someone has registered an account with this username, but it still has to be activated.
sq: Dikush ka regjistruar një llogari me këtë emër përdoruesi, por ajo duhet aktivizuar.

en: Sorry Dave, I can't let you do that!</p><p>You have tried  to perform a function that you are not allowed to. Have you been trying to delete all user accounts again?
sq: Më ndjeni or trim, nuk ju lë dot ta bëni këtë!</p><p>Provuat të kryeni një funksion që nuk lejohet. Keni provuar prapë të fshini krejt llogaritë e përdoruesve?

en: Sorry, I don't support that file type :(
sq: Na ndjeni, nuk e mbullojmë këtë lloj kartele :(

en: Sorry, a user with that email address already exists.
sq: Na ndjeni, ka tashmë një përdorues me këtë adresë email.

en: Sorry, a user with that name already exists.
sq: Na ndjeni, ka tashmë një përdorues me këtë emër.

en: Sorry, an account is already registered to that OpenID.
sq: Na ndjeni, ka tashmë një llogari të regjistruar për atë OpenID.

en: Sorry, an account is already registered to that Persona email.
sq: Na ndjeni, ka tashmë një llogari të regjistruar për këtë email Persona-je.

en: Sorry, an account is already registered with that Persona email address.
sq: Na ndjeni, ka tashmë të regjistruar një llogari me atë adresë email Persona-je.

en: Sorry, authentication is disabled on this instance.
sq: Na ndjeni, mirëfilltësimi është i çaktivizuar për këtë instancë.

en: Sorry, comments are disabled.
sq: Na ndjeni, komentimi është i çaktivizuar.

en: Sorry, no such report found.
sq: Na ndjeni, nuk u gjet raport i tillë.

en: Sorry, no such user found.
sq: Na ndjeni, nuk u gjet përdorues i tillë.

en: Sorry, no user by username '{username}' exists
sq: Na ndjeni, nuk ka përdorues me emër përdoruesi '{username}'

en: Sorry, registration is disabled on this instance.
sq: Na ndjeni, regjistrimi në këtë instancë të shërbimit është i çaktivizuar.

en: Sorry, reporting is disabled on this instance.
sq: Na ndjeni, në këtë instancë raportimi është i çaktivizuar

en: Sorry, the OpenID server could not be found
sq: Na ndjeni, nuk u gjet dot shërbyesi i OpenID-ve

en: Sorry, the file size is too big.
sq: Na ndjeni, madhësia e kartelës është shumë e madhe.

en: Sorry, this audio will not work because
    	your web browser does not support HTML5
    	audio.
sq: Na ndjeni, kjo audio nuk do të funksionojë ngaqë
    	shfletuesi juaj web nuk mbulon audio HTML5.

en: Sorry, this audio will not work because 
    	  your web browser does not support HTML5 
    	  audio.
sq: Na ndjeni, kjo audio nuk do të luhet, ngaqë 
    	  shfletuesi juaj web nuk mbulon audio HTML5.

en: Sorry, this video will not work because
              your web browser does not support HTML5 
              video.
sq: Na ndjeni, kjo video nuk do të funksionojë, ngaqë
              shfletuesi juaj web nuk mbulon video HTML5.

en: Sorry, this video will not work because
          your web browser does not support HTML5 
          video.
sq: Na ndjeni, kjo video nuk do të punojë ngaqë
          shfletuesi juaj web nuk mbulon videot
          HTML5.

en: Sorry, uploading this file will put you over your upload limit.
sq: Na ndjeni, ngarkimi i kësaj kartele do t’ju kalonte tej kufirit tuaj për ngarkime.

en: Sorry, you have reached your upload limit.
sq: Na ndjeni, keni arritur kufirin tuaj për ngarkimet.

en: Status
sq: Gjendje

en: Stay logged in
sq: Rri i futur

en: Submitted
sq: U parashtrua

en: Subscribe to comments
sq: Pajtohuni te komentet

en: Subscribed to comments on %s!
sq: U pajtua te komentet në %s!

en: Successfully submitted {filename}!
    Be sure to look at the Media Processing Panel on your website to be sure it
    uploaded successfully.
sq: {filename} u parashtrua me sukses!
    Mos harroni të shihni te Paneli i Përpunimit të Medias, te sajti juaj, për
    t’u siguruart se u ngarkua me sukses.

en: Tagged with
sq: Etiketuar me

en: Tags
sq: Etiketa

en: Take away privilege
sq: Hiqini privilegjet

en: Terms of Service
sq: Kushtet e Shërbimit

en: Tertiary
sq: I tretë

en: That OpenID is not registered to this account.
sq: Kjo OpenID nuk është e regjistruar për këtë llogari.

en: That Persona email address is not registered to this account.
sq: Ajo adresë email-i Persona-je nuk është e regjistruar për këtë llogari.

en: The Persona email address was successfully removed.
sq: Adresa email e Persona-s u hoq me sukses.

en: The blog was not deleted because you have no rights.
sq: Blogu nuk fshi, ngaqë nuk keni të drejta.

en: The client {0} has been registered!
sq: Klienti {0} u regjistrua!

en: The collection was not deleted because you didn't check that you were sure.
sq: Koleksioni nuk u fshi ngaqë, nuk pohuat se jeni të sigurt për këtë.

en: The item was not removed because you didn't check that you were sure.
sq: Objekti nuk u fshi ngaqë, nuk pohuat se jeni të sigurt për këtë.

en: The media was not deleted because you didn't check that you were sure.
sq: Media nuk u fshi ngaqë nuk i vutë shenjë pohimit se jeni i sigurt.

en: The name of the OAuth client
sq: Emri i klientit OAuth

en: The redirect URI for the applications, this field
                is <strong>required</strong> for public clients.
sq: URI ridrejtimi për zbatimin, kjo fushë
                është <strong>e domosdoshme</strong> për klientë publikë.

en: The request sent to the server is invalid, please double check it
sq: Kërkesa e dërguar te shërbyesi është e mangët, ju lutemi, rikontrollojeni

en: The slug can't be empty
sq: Identifikuesi s’mund të jetë i zbrazët

en: The title can't be empty
sq: Titulli s’mund të jetë i zbrazët

en: The title part of this collection's address. You usually don't need to change this.
sq: Pjesa titull e adresës së këtij koleksioni. Zakonisht nuk keni pse e ndryshoni këtë.

en: The title part of this media's address. You usually don't need to change this.
sq: Titulli i adresës së kësaj medie. Zakonisht nuk keni nevojë ta ndryshoni këtë.

en: The user id is incorrect.
sq: ID-ja e përdoruesit është e pasaktë.

en: The verification key or user id is incorrect
sq: Kyçi i verifikimit ose ID-ja e përdoruesit është e pasaktë

en: The verification key or user id is incorrect.
sq: Kyçi i verifikimit ose ID-ja e përdoruesit është e pasaktë.

en: There are no applications authorized.
sq: Nuk ka zbatime të autorizuara

en: There doesn't seem to be a page at this address. Sorry!</p><p>If you're sure the address is correct, maybe the page you're looking for has been moved or deleted.
sq: Nuk duket se ka ndonjë faqe në këtë adresë. Na ndjeni!</p><p>Nëse jeni i sigurt se kjo adresë është e saktë, ndoshta faqja që po kërkoni është lëvizur ose fshirë.

en: There doesn't seem to be any media here yet...
sq: Nuk duket ende të ketë ndonjë media këtu...

en: These applications can access your GNU MediaGoblin account. Deauthorizing the
        application will prevent the application from accessing your account.
sq: Këto zbatime mund të hyjnë te llogaria juaj GNU MediaGoblin. Çautorizimi
        i zbatimit do t’ia pengojë zbatimit hyrjen te llogaria juaj.

en: These uploads failed to process:
sq: Nuk arritën të kryheshin këto ngarkime:

en: This address contains errors
sq: Kjo adresë përmban gabime

en: This field does not take email addresses.
sq: Kjo fushë nuk është për adresa email.

en: This field is required for public clients
sq: Kjo fushë është e domosdoshme për klientë publikë

en: This field requires an email address.
sq: Kjo fushë lyp një adresë email.

en: This is where your media will appear, but you don't seem to have added anything yet.
sq: Media juaj do të shfaqet këtu, por nuk duket të keni shtuar gjë ende.

en: This site is running <a href="http://mediagoblin.org">MediaGoblin</a>, an extraordinarily great piece of media hosting software.
sq: Ky sajt përdor <a href="http://mediagoblin.org">MediaGoblin</a>, një program jashtëzakonisht i shkëlqyer për strehim mediash.

en: This user hasn't filled in their profile (yet).
sq: Ky përdorues nuk e ka plotësuar (ende) profilin e vet.

en: This will be visible to users allowing your
                    application to authenticate as them.
sq: Kjo do të jetë e dukshme për përdoruesit,
                    duke i lejuar kështu zbatimit tuaj
                    të kryejë mirëfilltësim si të qe njëri prej tyre.

en: This will be your default license on upload forms.
sq: Kjo do të jetë licenca juaj parazgjedhje për forma ngarkimesh.

en: Title
sq: Titull

en: To add your own media, place comments, and more, you can log in with your MediaGoblin account.
sq: Për të shtuar media tuajën, për të bërë komente, dhe të tjera, mund të hyni përmes llogarisë suaj MediaGoblin.

en: Top
sq: Krye

en: Transcoding progress
sq: Ecuri ndërkodimi

en: Type
sq: Lloj

en: Type:
sq: Lloj:

en: UnBan User
sq: Zhdëbojeni Përdoruesin

en: Unfeature
sq: Hiqeni Si të Zgjedhur

en: Unknown
sq: E panjohur

en: Unknown application, not able to deauthorize
sq: Zbatim i panjour, nuk do të jeni në gjendje ta çautorizoni

en: Update Metadata
sq: Përditësoni Tejtëdhëna

en: User
sq: Përdorues

en: User management panel
sq: Paneli i administrimit të përdoruesve

en: User panel
sq: Panel përdoruesi

en: User will be banned until:
sq: Përdoruesi do të dëbohet deri më:

en: User: %(username)s
sq: Përdoruesi: %(username)s

en: Username
sq: Emër përdoruesi

en: Username or Email
sq: Emër përdoruesi ose Email

en: Username or email
sq: Emër përdoruesi ose email

en: Value
sq: Vlerë

en: Verification cancelled
sq: Verifikimi u anulua

en: Verification of %s failed: %s
sq: Verifikimi i %s dështoi: %s

en: Verify your email!
sq: Verifikoni email-in tuaj!

en: Video transcoding failed
sq: Ndërkodimi i videos dështoi

en: View
sq: Shihni

en: View all of %(username)s's media
sq: Shihni krejt mediat nga %(username)s

en: View most recent media
sq: Shihni mediat më të reja

en: View on <a href="%(osm_url)s">OpenStreetMap</a>
sq: Shiheni te <a href="%(osm_url)s">OpenStreetMap</a>

en: Warning from
sq: Sinjalizim prej

en: WebM file (VP8/Vorbis)
sq: Kartelë WebM (VP8/Vorbis)

en: WebM file (Vorbis codec)
sq: Kartelë WebM (kodek Vorbis)

en: Website
sq: Sajt

en: What action will you take to resolve the report?
sq: Çfarë veprimesh do të ndërmerrni që të zgjidhni këtë raportim?

en: What is a Primary Feature? What is a Secondary Feature?
sq: Ç’është Zgjedhja Parësore? Ç’është Zgjedhja Dytësore?

en: What privileges will you take away?
sq: Cilat privilegje do të hiqni?

en: When Joined
sq: Ardhur Më

en: When Reported
sq: Raportuar Më

en: When submitted
sq: Parashtruar më

en: Why are you banning this User?
sq: Pse po e dëboni këtë Përdorues?

en: Why user was banned:
sq: Pse u dëbua përdoruesi:

en: Woohoo! Submitted!
sq: Yhaaaaaa! U parashtrua!

en: Wrong password
sq: Fjalëkalim i gabuar

en: Yes
sq: Po

en: Yes, really delete my account
sq: Po, fshijeni vërtet llogarinë time

en: You added the attachment %s!
sq: Shtuat bashkangjitjen %s!

en: You already have a collection called "%s"!
sq: Keni tashmë një koleksion të quajtur "%s"!

en: You are Banned.
sq: Jeni Dëbuar.

en: You are about to delete an item from another user's collection. Proceed with caution.
sq: Ju ndan një hap nga fshirja e një objekti prej koleksionit të një përdoruesi tjetër. Hapni sytë.

en: You are about to delete another user's Blog. Proceed with caution.
sq: Ju ndan një hap nga fshirja e Blogut të një përdoruesi tjetër. Veproni me kujdes.

en: You are about to delete another user's collection. Proceed with caution.
sq: Ju ndan një hap nga fshirja e koleksionit të një përdoruesi tjetër. Hapni sytë.

en: You are about to delete another user's media. Proceed with caution.
sq: Ju ndan një hap nga fshirja e medias të një tjetër përdoruesi. Hapni sytë.

en: You are editing a user's profile. Proceed with caution.
sq: Po përpunoni profilin e një përdoruesi. Hapni sytë.

en: You are editing another user's collection. Proceed with caution.
sq: Po përpunoni koleksionin e një tjetër përdoruesi. Hapni sytë.

en: You are editing another user's media. Proceed with caution.
sq: Po përpunoni media të një tjetër përdoruesi. Hapni sytë.

en: You are logged in as
sq: Keni hyrë si

en: You are no longer an active user. Please contact the system admin to reactivate your account.
sq: Nuk jeni më një përdorues aktiv. Ju lutemi, lidhuni me përgjegjësin e sistemit që të aktivizoni llogarinë tuaj.

en: You can get a modern web browser that
    	can play the audio at <a href="http://getfirefox.com">
    	  http://getfirefox.com</a>!
sq: Te <a href="http://getfirefox.com">http://getfirefox.com</a>
    	mund të merrni një shfletues web modern
    	që mund ta luajë audion!

en: You can get a modern web browser that 
    	  can play the audio at <a href="http://getfirefox.com">
    	    http://getfirefox.com</a>!
sq: Te <a href="http://getfirefox.com">http://getfirefox.com</a>
    	 mund të merrni një shfletues web modern
    	 që mund ta luajë audion!

en: You can get a modern web browser that 
              can play this video at <a href="http://getfirefox.com">
              http://getfirefox.com</a>!
sq: Te <a href="http://getfirefox.com">http://getfirefox.com</a>
    	mund të merrni një shfletues web modern
    	që mund ta luajë këtë video!

en: You can get a modern web browser that 
          can play this video at <a href="http://getfirefox.com">
          http://getfirefox.com</a>!
sq: Mund të merrni një shfletues web modern që 
          është në gjendje ta shfaqë këtë video, te <a href="http://getfirefox.com">
          http://getfirefox.com</a>!

en: You can now log in using your new password.
sq: Tani mun të hyni duke përdorur fjalëkalimin tuaj të ri.

en: You can only edit your own profile.
sq: Mund të përpunoni vetëm profilin tuaj.

en: You can track the state of media being processed for your gallery here.
sq: Gjendjen e medias që po përpunohet për galerinë tuaj mund ta ndiqni nga këtu.

en: You can use
                            <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown/basics">
                            Markdown</a> for formatting.
sq: Për formatim teksti mund të përdorni
                            <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown/basics">
                            Markdown</a>.

en: You can use
                          <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown/basics" target="_blank">
                          Markdown</a> for formatting.
sq: Mund të përdorni
                          <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown/basics" target="_blank">
                          Markdown</a> për formatime.

en: You can use
                          <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown/basics">
                          Markdown</a> for formatting.
sq: Mund të përdorni
                          <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown/basics">
                          Markdown</a> për formatim.

en: You can use <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown/basics" target="_blank">Markdown</a> for formatting.
sq: Për formatime mund të përdorni <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown/basics" target="_blank">Markdown</a>.

en: You can't delete your only OpenID URL unless you have a password set
sq: Nuk mundeni të fshini URL-në  e të vetmes OpenID tuajës, veç në paçi të caktuar një fjalëkalim

en: You can't delete your only Persona email address unless you have a password set.
sq: Nuk mund të fshini adresën tuaj të vetme email Persona-je pa caktuar fjalëkalimin tuaj.

en: You cannot take action against an administrator
sq: Nuk mund të ndërmerrni veprim kundër një përgjegjësi

en: You deleted the Blog.
sq: E fshitë Blogun.

en: You deleted the collection "%s"
sq: E fshitë koleksionin "%s"

en: You deleted the item from the collection.
sq: E fshitë objektin prej koleksionit.

en: You deleted the media.
sq: E fshitë median.

en: You have been banned
sq: Jeni dëbuar

en: You have to select or add a collection
sq: Duhet të përzgjidhni ose shtoni një koleksion

en: You must be logged in so we know who to send the email to!
sq: Duhet të jeni i futur, që ta dimë kujt t’ia çojmë email-in!

en: You must provide a file.
sq: Duhet të jepni një kartelë.

en: You need to confirm the deletion of your account.
sq: Lypset të ripohoni fshirjen e llogarisë suaj.

en: You will not receive notifications for comments on %s.
sq: Nuk do të merrni njoftime për komente te %s.

en: You're seeing this page because you are a user capable of
            featuring media, a regular user would see a blank page, so be sure to
            have media featured as long as your instance has the 'archivalook'
            plugin enabled. A more advanced tool to manage features can be found
            in the <a href="%(featured_media_url)s">feature management panel.</a>
sq: Këtë faqe e shihni sepse jeni përdorues i lejuar të zgjedhë
            media; një përdorues i rëndomtë do të shihte një faqe të zbrazët, ndaj
            sigurohuni se zgjidhni media, sa kohë që shtojca 'archivalook' është
            e aktivizuar për instancën tuaj. Një mjet më i përparuar për administrim
            zgjedhjesh gjendet te <a href="%(featured_media_url)s">paneli i administrimit të zgjedhjeve.</a>

en: You've already verified your email address!
sq: Thuajse e keni verifikuar adresën tuaj email!

en: Your OAuth clients
sq: Klientët tuaj OAuth

en: Your OpenID url was saved successfully.
sq: Url-ja e OpenID-së suaj u ruajt me sukses.

en: Your Persona email address was saved successfully.
sq: Adresa email e Persona-s suaj u ruajt me sukses.

en: Your comment has been posted!
sq: Komenti juaj u postua!

en: Your email address has been verified.
sq: Adresa juaj email u verifikua.

en: Your email address has been verified. You may now login, edit your profile, and submit images!
sq: Adresa juaj email u verifikua. Tani mund të bëni hyrjen, të përpunoni profilin tuaj, dhe të parashtroni figura!

en: Your last 10 successful uploads
sq: 10 ngarkimet tuaja më të suksesshme

en: Your password was changed successfully
sq: Fjalëkalimi juaj u ndryshua me sukses

en: an unknown application
sq: një zbatim të panjohur

en: commented on your post
sq: komentoi te postimi juaj

en: day
sq: ditë

en: feed icon
sq: ikonë prurjesh

en: hour
sq: orë

en: indefinitely
sq: pafundësisht

en: log out
sq: dilni

en: minute
sq: minutë

en: month
sq: muaj

en: newer
sq: më të reja

en: older
sq: më të vjetra

en: unoconv failing to run, check log file
sq: unoconv nuk po arrin të xhirohet, kontrolloni kartelën e regjistrimeve

en: until %(until_when)s
sq: deri më %(until_when)s

en: until {date}
sq: deri mëuntil {date}

en: week
sq: javë

en: year
sq: vit

en: {files_uploaded} out of {files_attempted} files successfully submitted
sq: U parashtruan me sukses {files_uploaded} nga {files_attempted} gjithsej

en: {username} added {object}
sq: {username} shtoi {object}

en: {username} added {object} to {target}
sq: {username} shtoi {object} te {target}

en: {username} authored {object}
sq: {username} krijoi {object}

en: {username} created {object}
sq: {username} krijoi {object}

en: {username} deleted {object}
sq: {username} fshiu {object}

en: {username} disliked {object}
sq: {username} nuk i pëlqeu {object}

en: {username} favorited {object}
sq: {username} parapëlqen {object}

en: {username} followed {object}
sq: {username} ndoqi {object}

en: {username} liked {object}
sq: {username} pëlqeu {object}

en: {username} posted {object}
sq: {username} postoi {object}

en: {username} posted {object} to {target}
sq: {username} postoi {object} te {target}

en: {username} shared {object}
sq: {username} ndau me të tjerët {object}

en: {username} stopped following {object}
sq: {username} ndali ndjekjen e {object}

en: {username} tagged {object}
sq: {username} etiketoi {object}

en: {username} unfavorited {object}
sq: {username} nuk e parapëlqen më {object}

en: {username} unshared {object}
sq: {username} nuk e ndan më me të tjerët {object}

en: {username} updated {object}
sq: {username} përditësoi {object}

en: ← Newer
sq: ← Më të reja

en: ❖ Blog post by <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>
sq: ❖ Postim blogu nga <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>

en: ❖ Browsing media by <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>
sq: ❖ Po shfletoni media nga <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>
