GNU MediaGoblin - en to ro translation catalogue (244 entries)

en: "%s" added to collection "%s"
ro: "%s" a fost adăugat la colecția "%s"

en: "%s" already in collection "%s"
ro: "%s" este deja în colecția "%s"

en: %(collection_title)s (%(username)s's collection)
ro: %(collection_title)s (colecție a lui %(username)s)

en: %(collection_title)s by <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>
ro: %(collection_title)s de <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>

en: %(formatted_time)s ago
ro: în urmă cu %(formatted_time)s

en: %(username)s's collections
ro: Colecțiile utilizatorului %(username)s

en: %(username)s's media
ro: Fișierele lui %(username)s

en: %(username)s's profile
ro: Profil %(username)s

en: (remove)
ro: (șterge)

en: -- Select --
ro: -- Selectează --

en: <a href="%(user_url)s">%(user_name)s</a>'s account
ro: Contul lui <a href="%(user_url)s">%(user_name)s</a>

en: <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>'s collections
ro: Colecțiile utilizatorului <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>

en: <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>'s media
ro: Fișierele media ale lui <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>

en: <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>'s media with tag <a href="%(tag_url)s">%(tag)s</a>
ro: Fișierele lui <a href="%(user_url)s">%(username)s</a> cu cuvântul-cheie <a href="%(tag_url)s">%(tag)s</a>

en: <strong>Confidential</strong> - The client can
                    make requests to the GNU MediaGoblin instance that can not be
                    intercepted by the user agent (e.g. server-side client).<br />
                    <strong>Public</strong> - The client can't make confidential
                    requests to the GNU MediaGoblin instance (e.g. client-side
                    JavaScript client).
ro: <strong>Confidențial</strong> - Client poate
                    trimite cereri către instanța GNU MediaGoblin care nu pot fi
                    interceptate de către user agent (de ex., clientul de pe server).<br />
                    <strong>Public</strong> - Clientul nu poate trimite cereri confidențiale
                    către instanța GNU MediaGoblin (de ex., un client
                    JavaScript).

en: A collection with that slug already exists for this user.
ro: O colecție cu același slug există deja pentru acest utilizator.

en: Account settings saved
ro: Setările pentru acest cont au fost salvate

en: Add
ro: Adaugă

en: Add a collection
ro: Creează o colecție

en: Add a comment
ro: Adaugă un comentariu

en: Add a new collection
ro: Creează o nouă colecție

en: Add attachment
ro: Atașează

en: Add media
ro: Trimite fișier

en: Add this comment
ro: Trimite acest comentariu

en: Add to a collection
ro: Adaugă la o colecție

en: Add your media
ro: Adaugă fișierele tale media

en: Add “%(media_title)s” to a collection
ro: Adaugă „%(media_title)s” la o colecție

en: Added
ro: Adăugat

en: All rights reserved
ro: Toate drepturile rezervate

en: Allow
ro: Permite

en: Almost done! Your account still needs to be activated.
ro: Aproape gata! Mai trebuie doar să activezi contul.

en: An email has been sent with instructions on how to change your password.
ro: S-a trimis un e-mail cu instrucțiuni pentru schimbarea parolei.

en: An email should arrive in a few moments with instructions on how to do so.
ro: Vei primi în scurt timp un e-mail cu instrucțiuni.

en: An entry with that slug already exists for this user.
ro: Există deja un entry cu același identificator pentru acest utilizator.

en: An error occured
ro: S-a produs o eroare

en: Atom feed
ro: feed Atom

en: Attachments
ro: Anexe

en: Bio
ro: Biografie

en: Browse collections
ro: Vizitează colecțiile

en: CSRF cookie not present. This is most likely the result of a cookie blocker or somesuch.<br/>Make sure to permit the settings of cookies for this domain.
ro: Lipsește cookie-ul CSRF. Probabil că blocați cookie-urile.<br/>Asigurați-vă că există permisiunea setării cookie-urilor pentru acest domeniu.

en: Cancel
ro: Anulare

en: Cannot link theme... no theme set
ro: Tema nu poate fi atașată... nu există o temă selectată

en: Change account settings
ro: Modifică setările contului

en: Changing %(username)s's account settings
ro: Se modifică setările contului pentru userul %(username)s

en: Changing %(username)s's password
ro: Se modifică parola pentru %(username)s

en: Collected in
ro: Din colecția

en: Collection
ro: Colecție

en: Collection "%s" added!
ro: Colecția "%s" a fost creată!

en: Comment
ro: Comentariu

en: Could not link "%s": %s exists and is not a symlink
ro: Nu s-a putut crea link pentru "%s": %s există deja și nu este symlink

en: Could not read the image file.
ro: Fișierul cu imaginea nu a putut fi citit.

en: Could not send password recovery email as your username is inactive or your account's email address has not been verified.
ro: E-mailul pentru recuperarea parolei nu a putut fi trimis deoarece contul tău e inactiv sau adresa ta de e-mail nu a fost verificată.

en: Couldn't find someone with that username.
ro: Nu există nimeni cu acest nume de utilizator.

en: Create
ro: Creează

en: Create an account!
ro: Creează un cont!

en: Create new collection
ro: Creează colecție nouă

en: Create one here!
ro: Creează-l aici!

en: Created
ro: Creat

en: Delete
ro: Șterge

en: Delete my account
ro: Șterge contul meu

en: Delete permanently
ro: Șterge definitiv

en: Deny
ro: Refuză

en: Description
ro: Descriere

en: Description of this collection
ro: Descriere pentru această colecție

en: Description of this work
ro: Descrierea acestui fișier

en: Don't have an account yet?
ro: Nu ai un cont?

en: Don't have one yet? It's easy!
ro: Încă nu ai unul? E simplu!

en: Download model
ro: Descarcă modelul

en: Edit
ro: Editare

en: Edit profile
ro: Editare profil

en: Editing %(collection_title)s
ro: Editare %(collection_title)s

en: Editing %(media_title)s
ro: Editare %(media_title)s

en: Editing %(username)s's profile
ro: Editare profil %(username)s

en: Editing attachments for %(media_title)s
ro: Editare anexe la %(media_title)s

en: Email address
ro: Adresa de e-mail

en: Email me when others comment on my media
ro: Trimite-mi un e-mail când alții comentează fișierele mele

en: Email verification needed
ro: Este necesară verificarea adresei de e-mail

en: Enter your old password to prove you own this account.
ro: Introdu vechea parolă pentru a demonstra că ești titularul acestui cont.

en: Explore
ro: Explorează

en: File
ro: Fișier

en: File Format
ro: Formatul fișierului

en: Forgot your password?
ro: Ai uitat parola?

en: Front
ro: Din față

en: Go to page:
ro: Salt la pagina:

en: Here you can track the state of media being processed on this instance.
ro: Aici poți urmări starea fișierelor aflate în curs de procesare pe acest server.

en: Here's a spot to tell others about yourself.
ro: Aici poți spune altora ceva despre tine.

en: Hi %(username)s,
    
    to activate your GNU MediaGoblin account, open the following URL in
    your web browser:
    
    %(verification_url)s
ro: Bună, %(username)s,
    
    pentru activarea contului tău la GNU MediaGoblin, accesează adresa următoare:
    
    %(verification_url)s

en: Hi %(username)s,
    
    to change your GNU MediaGoblin password, open the following URL in 
    your web browser:
    
    %(verification_url)s
    
    If you think this is an error, just ignore this email and continue being
    a happy goblin!
ro: Bună, %(username)s
    
    Pentru a schimba parola ta la GNU MediaGoblin, accesează adresa următoare:
    
    %(verification_url)s
    
    Dacă ai primit acest mesaj din greșeală, ignoră-l și fii mai departe un goblin fericit!

en: Hi %(username)s,
    %(comment_author)s commented on your post (%(comment_url)s) at %(instance_name)s
ro: Bună, %(username)s,
    %(comment_author)s a făcut un comentariu la postarea ta (%(comment_url)s) de la %(instance_name)s

en: Hi there, welcome to this MediaGoblin site!
ro: Salut, bine ai venit pe acest site MediaGoblin!

en: However, old link directory symlink found; removed.
ro: A fost însă găsit un symlink către vechiul folder; s-a șters.

en: I am sure I want to delete this
ro: Sunt sigur că doresc să șterg

en: I am sure I want to remove this item from the collection
ro: Sunt sigur(ă) că vreau să șterg acest articol din colecție

en: If that email address (case sensitive!) is registered an email has been sent with instructions on how to change your password.
ro: Dacă adresa de e-mail este în baza noastră de date, atunci se va trimite imediat un mesaj cu instrucțiuni pentru schimbarea parolei. Țineți cont de litere mari / litere mici la introducerea adresei!

en: If you are that person but you've lost your verification email, you can <a href="%(login_url)s">log in</a> and resend it.
ro: Dacă tu ești persoana respectivă și nu mai ai e-mail-ul de verificare, poți să te <a href="%(login_url)s">autentifici</a> pentru a-l retrimite.

en: Image for %(media_title)s
ro: Imagine pentru %(media_title)s

en: Image of goblin stressing out
ro: Imagine cu un goblin stresat

en: In case it doesn't:
ro: Dacă nu-l primești:

en: Include a note
ro: Adaugă o notiță

en: Invalid User name or email address.
ro: Nume de utilizator sau adresă de e-mail nevalidă.

en: Invalid file given for media type.
ro: Formatul fișierului nu corespunde cu tipul de media selectat.

en: Last 10 successful uploads
ro: Ultimele 10 upload-uri reușite

en: License
ro: Licența

en: License preference
ro: Licența preferată

en: Location
ro: Locul

en: Log in
ro: Autentificare

en: Log out
ro: Ieșire

en: Logging in failed!
ro: Autentificare eșuată!

en: Media in-processing
ro: Fișiere în curs de procesare

en: Media processing panel
ro: Panou de procesare media

en: Media tagged with: %(tag_name)s
ro: Fișier etichetat cu cuvintele-cheie: %(tag_name)s

en: MediaGoblin logo
ro: logo MediaGoblin

en: Most recent media
ro: Cele mai recente fișiere

en: Name
ro: Nume

en: New password
ro: Noua parolă

en: No asset directory for this theme
ro: Nu există un folder de elemente pentru această temă

en: No failed entries!
ro: Niciun entry cu erori!

en: No media in-processing
ro: Niciun fișier în curs de procesare

en: No processed entries, yet!
ro: Nu există încă niciun entry procesat!

en: OAuth client connections
ro: Conexiuni client OAuth

en: Object Height
ro: Înălțimea obiectului

en: Old link found for "%s"; removing.
ro: Există deja un link pentru "%s"; va fi șters.

en: Old password
ro: Vechea parolă

en: Older →
ro: Mai vechi →

en: Oops!
ro: Hopa!

en: Oops, your comment was empty.
ro: Hopa, ai uitat să scrii comentariul.

en: Operation not allowed
ro: Operația nu este permisă

en: Original file
ro: Fișierul original

en: PDF file
ro: Fișier PDF

en: Password
ro: Parolă

en: Perspective
ro: Perspectivă

en: Please check your entries and try again.
ro: Verifică datele și încearcă din nou.

en: Powered by <a href="http://mediagoblin.org/" title='Version %(version)s'>MediaGoblin</a>, a <a href="http://gnu.org/">GNU</a> project.
ro: Construit cu <a href="http://mediagoblin.org/" title='Versiunea %(version)s'>MediaGoblin</a>, un proiect <a href="http://gnu.org/">GNU</a>.

en: Profile changes saved
ro: Modificările profilului au fost salvate

en: Really delete %(title)s?
ro: Sigur dorești să ștergi %(title)s?

en: Really delete user '%(user_name)s' and all related media/comments?
ro: Sigur dorești ștergerea utilizatorului '%(user_name)s' și a fișierelor/comentariilor acestuia?

en: Really remove %(media_title)s from %(collection_title)s?
ro: Sigur dorești să ștergi %(media_title)s din %(collection_title)s?

en: Recover password
ro: Recuperează parola

en: Redirect URI
ro: URI redirectare

en: Released under the <a href="http://www.fsf.org/licensing/licenses/agpl-3.0.html">AGPL</a>. <a href="%(source_link)s">Source code</a> available.
ro: Publicat sub licența <a href="http://www.fsf.org/licensing/licenses/agpl-3.0.html">AGPL</a>. <a href="%(source_link)s">Codul sursă</a> este disponibil.

en: Remove
ro: Șterge

en: Resend verification email
ro: Retrimite mesajul de verificare

en: Resent your verification email.
ro: E-mail-ul de verificare a fost retrimis.

en: Save
ro: Salvează

en: Save changes
ro: Salvează modificările

en: Send instructions
ro: Trimite instrucțiuni

en: Separate tags by commas.
ro: Desparte cuvintele-cheie prin virgulă.

en: Set password
ro: Stabilește parola

en: Set your new password
ro: Stabilește noua parolă

en: Side
ro: Lateral

en: Skipping "%s"; already set up.
ro: S-a omis "%s"; configurat deja.

en: Slug
ro: Identificator

en: Someone has registered an account with this username, but it still has to be activated.
ro: Cineva a înregistrat un cont cu acest nume de utilizator, dar contul nu a fost încă activat.

en: Sorry Dave, I can't let you do that!</p><p>You have tried  to perform a function that you are not allowed to. Have you been trying to delete all user accounts again?
ro: Îmi pare rău, Dave, nu te pot lăsa să faci asta!</p><p>Ai încercat să faci o operație nepermisă. Ai încercat iar să ștergi toate conturile utilizatorilor?

en: Sorry, I don't support that file type :(
ro: Scuze, nu recunosc acest tip de fișier :(

en: Sorry, a user with that email address already exists.
ro: Există deja un utilizator înregistrat cu această adresă de e-mail.

en: Sorry, a user with that name already exists.
ro: Ne pare rău, există deja un utilizator cu același nume.

en: Sorry, comments are disabled.
ro: Comentariile sunt dezactivate.

en: Sorry, no such user found.
ro: Ne pare rău, nu am găsit utilizatorul căutat.

en: Sorry, registration is disabled on this instance.
ro: Ne pare rău, dar înscrierile sunt dezactivate pe acest server.

en: Sorry, this audio will not work because 
    	your web browser does not support HTML5 
    	audio.
ro: Ne pare rău, această înregistrare audio nu poate fi redată, deoarece 
    	browserul tău nu este compatibil cu funcția audio din HTML5.

en: Sorry, this video will not work because
          your web browser does not support HTML5 
          video.
ro: Ne pare rău, dar această înregistrare video nu va funcționa deoarece browser-ul dvs. nu este compatibil cu HTML5 video.

en: Tagged with
ro: Etichetat cu cuvintele-cheie

en: Tags
ro: Cuvinte-cheie

en: The client {0} has been registered!
ro: Clientul {0} a fost înregistrat!

en: The collection was not deleted because you didn't check that you were sure.
ro: Colecția nu a fost ștearsă pentru că nu ai confirmat că ești sigur(ă).

en: The item was not removed because you didn't check that you were sure.
ro: Articolul nu a fost șters pentru că nu ai confirmat că ești sigur(ă).

en: The media was not deleted because you didn't check that you were sure.
ro: Fișierul nu a fost șters deoarece nu ai confirmat că ești sigur.

en: The name of the OAuth client
ro: Numele clientului OAuth

en: The redirect URI for the applications, this field
                is <strong>required</strong> for public clients.
ro: URI-ul de redirectare pentru aplicații, această rubrică
                este <strong>obligatorie</strong> pentru clienții publici.

en: The slug can't be empty
ro: Identificatorul nu poate să lipsească

en: The title can't be empty
ro: Titlul nu poate să fie gol

en: The title part of this collection's address. You usually don't need to change this.
ro: Partea din adresa acestei colecții care corespunde titlului. De regulă nu e necesar să faci o modificare.

en: The title part of this media's address. You usually don't need to change this.
ro: Partea corespunzătoare titlului din adresa acestui fișier media. De regulă poate fi lăsată nemodificată.

en: The verification key or user id is incorrect
ro: Cheie de verificare sau user ID incorect.

en: There doesn't seem to be a page at this address. Sorry!</p><p>If you're sure the address is correct, maybe the page you're looking for has been moved or deleted.
ro: Nu există nicio pagină la această adresă.</p><p>Dacă sunteți sigur că adresa este corectă, poate că pagina pe care o căutați a fost mutată sau ștearsă.

en: There doesn't seem to be any media here yet...
ro: Nu pare să existe niciun fișier media deocamdată...

en: These uploads failed to process:
ro: Aceste fișiere nu au putut fi procesate:

en: This address contains errors
ro: Această adresă prezintă erori

en: This field does not take email addresses.
ro: Această rubrică nu este pentru adrese de e-mail.

en: This field is required for public clients
ro: Această rubrică este obligatorie pentru clienții publici

en: This field requires an email address.
ro: Această rubrică trebuie completată cu o adresă de e-mail.

en: This is where your media will appear, but you don't seem to have added anything yet.
ro: Aici vor apărea fișierele tale media, dar se pare că încă nu ai trimis nimic.

en: This site is running <a href="http://mediagoblin.org">MediaGoblin</a>, an extraordinarily great piece of media hosting software.
ro: Acest site folosește <a href="http://mediagoblin.org">MediaGoblin</a>, un software excepțional pentru găzduirea fișierelor media.

en: This user hasn't filled in their profile (yet).
ro: Acest utilizator nu și-a completat (încă) profilul.

en: This will be visible to users allowing your
                    application to authenticate as them.
ro: Aceste informații vor fi vizibile pentru utilizatorii
                    care permit aplicației tale să se autentifice în numele lor.

en: This will be your default license on upload forms.
ro: Aceasta va fi licența implicită pe formularele de upload.

en: Title
ro: Titlu

en: To add your own media, place comments, and more, you can log in with your MediaGoblin account.
ro: Pentru a adăuga fișierele tale și pentru a comenta te poți autentifica cu contul tău MediaGoblin.

en: Top
ro: De sus

en: Type
ro: Tip

en: Username
ro: Nume de utilizator

en: Username or Email
ro: Numele de utilizator sau adresa de e-mail

en: Username or email
ro: Numele de utilizator sau adresa de e-mail

en: Verify your email!
ro: Verifică adresa de e-mail!

en: Video transcoding failed
ro: Transcodarea video a eșuat

en: View all of %(username)s's media
ro: Vezi toate fișierele media ale lui %(username)s

en: View on <a href="%(osm_url)s">OpenStreetMap</a>
ro: Vezi pe <a href="%(osm_url)s">OpenStreetMap</a>

en: WebM file (Vorbis codec)
ro: Fișier WebM (codec Vorbis)

en: Website
ro: Sit Web

en: Woohoo! Submitted!
ro: Ura! Trimis!

en: Wrong password
ro: Parolă incorectă

en: Yes, really delete my account
ro: Da, doresc ștergerea contului meu

en: You added the attachment %s!
ro: Ai anexat %s!

en: You already have a collection called "%s"!
ro: Ai deja o colecție numită "%s"!

en: You are about to delete an item from another user's collection. Proceed with caution.
ro: Urmează să ștergi un articol din colecția unui alt utilizator. Se recomandă prudență.

en: You are about to delete another user's collection. Proceed with caution.
ro: Urmează să ștergi colecția unui alt utilizator. Se recomandă prudență.

en: You are about to delete another user's media. Proceed with caution.
ro: Urmează să ștergi fișierele media ale unui alt utilizator. Se recomandă prudență.

en: You are editing a user's profile. Proceed with caution.
ro: Editezi profilul unui utilizator. Se recomandă prudență.

en: You are editing another user's collection. Proceed with caution.
ro: Lucrezi pe colecția unui alt utilizator. Se recomandă prudență.

en: You are editing another user's media. Proceed with caution.
ro: Editezi fișierul unui alt utilizator. Se recomandă prudență.

en: You can get a modern web browser that 
    	can play the audio at <a href="http://getfirefox.com">
    	  http://getfirefox.com</a>!
ro: Poți lua un browser modern 
    	capabil să redea această înregistrare de la <a href="http://getfirefox.com">
    	  http://getfirefox.com</a>!

en: You can get a modern web browser that 
          can play this video at <a href="http://getfirefox.com">
          http://getfirefox.com</a>!
ro: Puteți obține un browser Web modern care poate reda această înregistrare de la <a href="http://getfirefox.com">http://getfirefox.com</a>!

en: You can now log in using your new password.
ro: Acum te poți autentifica cu noua parolă.

en: You can only edit your own profile.
ro: Nu poți modifica decât propriul tău profil.

en: You can track the state of media being processed for your gallery here.
ro: Aici poți urmări stadiul procesării fișierelor media din galeria ta.

en: You can use
                          <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown/basics">
                          Markdown</a> for formatting.
ro: Poți folosi
                          <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown/basics">
                          Markdown</a> pentru formatare.

en: You deleted the collection "%s"
ro: Ai șters colecția "%s"

en: You deleted the item from the collection.
ro: Ai șters acest articol din colecție.

en: You deleted the media.
ro: Ai șters acest fișier

en: You have to select or add a collection
ro: Trebuie să alegi sau să creezi o colecție

en: You must be logged in so we know who to send the email to!
ro: Trebuie să fii autentificat ca să știm cui să trimitem mesajul!

en: You must provide a file.
ro: Trebuie să selectezi un fișier.

en: You need to confirm the deletion of your account.
ro: Trebuie să confirmi ștergerea contului tău.

en: You've already verified your email address!
ro: Adresa ta de e-mail a fost deja verificată!

en: Your OAuth clients
ro: Clienții tăi OAuth

en: Your comment has been posted!
ro: Comentariul tău a fost trimis!

en: Your email address has been verified. You may now login, edit your profile, and submit images!
ro: Adresa ta de e-mail a fost verificată. Poți să te autentifici, să îți completezi profilul și să trimiți imagini!

en: Your last 10 successful uploads
ro: Ultimele tale 10 upload-uri reușite

en: Your password was changed successfully
ro: Parola a fost schimbată cu succes

en: commented on your post
ro: a făcut un comentariu la postarea ta

en: day
ro: ziua

en: feed icon
ro: icon feed

en: hour
ro: ora

en: log out
ro: Ieșire

en: minute
ro: minutul

en: month
ro: luna

en: newer
ro: mai noi

en: older
ro: mai vechi

en: unoconv failing to run, check log file
ro: unoconv nu poate fi executat; verificați log-ul

en: week
ro: săptămâna

en: year
ro: anul

en: ← Newer
ro: ← Mai noi

en: ❖ Browsing media by <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>
ro: <p>❖ Fișierele media ale lui <a href="%(user_url)s">%(username)s</a></p>
