GNU MediaGoblin - en to ja translation catalogue (44 entries)

en: %(username)s's profile
ja: %(username)sさんのプロフィール

en: <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>'s media
ja: <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>さんのコンテンツ

en: Add
ja: 追加

en: An email should arrive in a few moments with instructions on how to do so.
ja: メールは、その方法の指示でいくつかの瞬間に到着します。

en: An entry with that slug already exists for this user.
ja: そのスラグを持つエントリは、このユーザーは既に存在します。

en: Bio
ja: 自己紹介

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Create an account!
ja: アカウントを作成！

en: Create one here!
ja: ここで作成！

en: Delete
ja: 削除

en: Don't have an account yet?
ja: まだアカウントを持っていませんか？

en: Download
ja: ダウンロード

en: Edit
ja: 編集

en: Edit profile
ja: プロフィールを編集

en: Editing %(media_title)s
ja: %(media_title)sを編集中

en: Editing %(username)s's profile
ja: %(username)sさんのプロフィールを編集中

en: Email address
ja: メールアドレス

en: File
ja: ファイル

en: Forgot your password?
ja: パスワードを忘れましたか？

en: Hi %(username)s,
    
    to activate your GNU MediaGoblin account, open the following URL in
    your web browser:
    
    %(verification_url)s
ja: %(username)s様へ
    
    GNU MediaGoblinアカウントを検証にするには、このURLを開いてください。
    
    %(verification_url)s

en: Hi there, welcome to this MediaGoblin site!
ja: こんにちは、このMediaGoblinサイトへようこそ！

en: If you are that person but you've lost your verification email, you can <a href="%(login_url)s">log in</a> and resend it.
ja: あなたの確認メールを紛失した場合、<a href="%(login_url)s">ログイン</a>して再送できます。

en: In case it doesn't:
ja: 到着しない場合は、

en: Log in
ja: ログイン

en: Password
ja: パスワード

en: Resend verification email
ja: 確認メールを再送信

en: Resent your verification email.
ja: 検証メールを再送しました。

en: Save changes
ja: 投稿する

en: Slug
ja: スラグ

en: Sorry, a user with that name already exists.
ja: 申し訳ありませんが、その名前を持つユーザーがすでに存在しています。

en: Sorry, no such user found.
ja: 申し訳ありませんが、そのユーザーは見つかりませんでした。

en: Sorry, registration is disabled on this instance.
ja: 申し訳ありませんが、このインスタンスで登録は無効になっています。

en: Tags
ja: タグ

en: The slug can't be empty
ja: スラグは必要です。

en: The verification key or user id is incorrect
ja: 検証キーまたはユーザーIDが間違っています

en: Title
ja: タイトル

en: Username
ja: ユーザネーム

en: View all of %(username)s's media
ja: %(username)sさんのコンテンツをすべて見る

en: Website
ja: URL

en: Woohoo! Submitted!
ja: 投稿終了！

en: You are editing a user's profile. Proceed with caution.
ja: あなたは、他のユーザーのプロファイルを編集しています。ご注意ください。

en: You are editing another user's media. Proceed with caution.
ja: あなたは、他のユーザーのメディアを編集しています。ご注意ください。

en: You must provide a file.
ja: ファイルを提供する必要があります。

en: Your email address has been verified. You may now login, edit your profile, and submit images!
ja: メアドが確認されています。これで、ログインしてプロファイルを編集し、画像を提出することができます！
