GNU MediaGoblin - en to gl translation catalogue (493 entries)

en: 
                    Comment Report #%(report_id)s
gl: 
                    Denuncia de comentario #%(report_id)s

en: 
                    Media Report #%(report_id)s
gl: 
                    Denuncia de contido #%(report_id)s

en: 
                  Closed Report #%(report_id)s
gl: 
                  Denuncia pechada #%(report_id)s

en: 
                <a class="button_action" href="http://mediagoblin.readthedocs.org/">Set up MediaGoblin on your own server</a>
gl: 
    <a class="button_action" href="http://mediagoblin.readthedocs.org/">Instale MediaGoblin no seu propio servidor</a>

en: 
                >Create an account at this site</a>
                or
gl: 
    >Cree unha conta neste sitio</a>
                ou

en: 
                ❖ Published by <a href="%(user_url)s"
                              class="comment_authorlink">%(username)s</a>
gl: 
                ❖ Publicado por <a href="%(user_url)s"
                              class="comment_authorlink">%(username)s</a>

en: 
              CONTENT BY
                <a href="%(user_url)s"> %(user_name)s</a>
              HAS BEEN DELETED
gl: 
              ELIMINOUSE
              O CONTIDO DE
                <a href="%(user_url)s"> %(user_name)s</a>

en: 
            Yes. If you would prefer, you may go to the media homepage of the piece
            of media you would like to feature or unfeature and look at the bar to
            the side of the media entry. If the piece of media has not been featured
            yet you should see a button that says "Feature". Press that button and
            the media will be featured as a Primary Feature at the top of the page.
            All other featured media entries will remain as features, but will be
            pushed further down the page.<br /><br />
    
            If you go to the media homepage of a piece of media that is currently
            featured, you will see the options "Unfeature", "Promote" and "Demote"
            where previously there was the button which said "Feature". Click
            Unfeature and that media entry will no longer be displayed on the
            front page, although you can feature it again at any point. Promote
            moves the featured media higher up on the page and makes it more
            prominent and Demote moves the featured media lower down and makes it
            less prominent.
gl: 
            Así é. Se o prefire, pode ir á páxina principal do contido multimedia que
            quere destacar ou deixar de destacar, e observar a barra lateral da 
            páxina. Se o contido non está destacado debería aparecer o botón
            «Destacar». Prémao para destacar o contido como contido destacado
            principal, na parte superior da páxina. O resto de contidos destacados
            seguirán a estar destacados, pero aparecerán máis abaixo na páxina.
            <br /><br />
    
            Se accede á páxina dun contido que está actualmente destacado,
            disporá das opcións «Deixar de destacar», «Promover» e «Degradar»
            onde antes aparecía «Destacar». Prema «Deixar de destacar» para
            deixar de mostrar o contido na páxina principal. Sempre poderá
            destacalo de novo máis tarde. «Promover» aumenta a prominencia do
            contido, mentres que «Degradar» a diminúe.

en: 
            ❖ Reported media by <a href="%(user_url)s">%(user_name)s</a>
gl: 
            ❖ Contido denunciado por <a href="%(user_url)s">%(user_name)s</a>

en: 
          Go to the page of the media entry you want to feature. Copy it's URL and
          then paste it into a new line in the text box above. There should be only
          one url per line. The url that you paste into the text box should be under
          the header describing how prominent a feature it will be (whether Primary,
          Secondary, or Tertiary). Once all of the media that you want to feature are
          inside the text box, click the Submit Query button, and your media should be
          displayed on the front page.
gl: 
    Acceda á páxina do contido que quere destacar. Copie o seu enderezo URL e pégueo nunha liña nova da caixa de texto anterior. Non debería haber máis dun URL por liña. O URL que pegue debería estar baixo a cabeceira que mellor describa a prominencia coa que se debería destacar (principal, secundario, terciario). Unha vez teña todos os contidos que queira destacar na caixa de texto, prema «Enviar a consulta», e os seus contidos aparecerán na súa páxina principal.

en: 
          These categories just describe how prominent a feature will be on your
          front page. Primary Features are placed at the top of the front page and are
          much larger. Next are Secondary Features, which are slightly smaller.
          Tertiary Features make up a grid at the bottom of the page.<br /><br />
    
          Primary Features also can display longer descriptions than Secondary
          Features, and Secondary Features can display longer descriptions than
          Tertiary Features.
gl: 
    Estas categorías describen o nivel de promoción co que se destaca cada contido na páxina principal. Os contidos descatados principais sitúanse ao principio de páxina, e expóñense con maiores dimensións. A continuación van os contidos destacados secundarios, que son lixeiramente máis pequenos. Os contidos destacados terciarios conforman unha grade ao final da páxina.<br /><br />
    Ademais, os contidos destacados principais poden mostrar descricións máis longas que as dos contidos destacados secundarios, e as descricións dos contidos destacados secundarios poden ser máis longas que a dos contidos destacados terciarios.

en: 
          Unfeature a media by removing its line from the above textarea and then
          pressing the Submit Query button.
gl: 
    Para deixar de destacar un contido, elimine a súa liña da zona de texto e prema «Enviar a consulta».

en: 
          When a media entry is featured, the entry's title, it's thumbnail and a
          portion of its description will be displayed on your website's front page.
          The number of characters displayed varies on the prominence of the feature.
          Primary Features display the first 512 characters of their description,
          Secondary Features display the first 256 characters of their description,
          and Tertiary Features display the first 128 characters of their description.
gl: 
    Ao destacar un contido, na páxina principal móstrase o título do contido, unha miniatura e un fragmento da descrición. O número de caracteres que se mostran pode variar dependendo da categoría do contido destacado. Os contidos destacados principais mostran os primeiros 512 caracteres da descrición, os secundarios os primeiros 256, e os terciarios os primeiros 128.

en: 
          When copying and pasting urls into the above text box, be aware that if
          you make a typo, once you press Submit Query, your media entry will NOT be
          featured. Make sure that all your intended Media Entries are featured.
gl: 
    Ao copiar e pegar enderezos URL na caixa de texto anterior, teña en conta que calquera erro no proceso (por exemplo, deixarse un caracter dun URL ao copialo) resultará en que ao darlle a «Enviar a consulta» o contido correspondente non apareza destacado. Asegúrese de que os seus contidos destacados se corresponden cos que vostede pegou na caixa de texto.

en: 
        Here you can look up open reports that have been filed by users.
gl: 
        Aquí pode buscar denuncias sen resolver abertas polos usuarios.

en: 
        Here you can look up users in order to take punitive actions on them.
gl: 
        Aquí pode buscar usuarios para tomar medidas de castigo contra eles.

en: 
    Demote Feature
gl: 
    Degradar o contido.

en: 
    Feature Media
gl: 
    Destacar o contido.

en: 
    Promote Feature
gl: 
    Promover o contido.

en: 
    Unfeature Media
gl: 
    Deixar de destacar o contido.

en: 
    {mod} banned user {user} {expiration_date}.
gl: 
    {mod} prohibiulle o acceso a {user} {expiration_date}.

en: 
    {mod} deleted the comment.
gl: 
    {mod} eliminou o comentario.

en: 
    {mod} deleted the media entry.
gl: 
    {mod} eliminou a entrada multimedia.

en: 
    {mod} sent a warning email to the {user}.
gl: 
    {mod} enviou unha mensaxe de advertencia a {user}.

en: 
    {mod} took away {user}'s {privilege} privileges.
gl: 
    {mod} retiroulle a {user} os privilexios de {privilege}.

en:  Blog Dashboard
gl: Panel de control da bitácora

en:  No blog post yet.
gl: Aínda non se publicou nada.

en:  to access your account?
gl:  a acceder á súa conta?

en: "%s" added to collection "%s"
gl: «%s» engadiuse á colección «%s»

en: "%s" already in collection "%s"
gl: «%s» xa está na colección «%s»

en: # of Comments Posted
gl: Comentarios publicados

en: %(blog_owner_name)s's Blog
gl: Bitácora de %(blog_owner_name)s

en: %(collection_title)s (%(username)s's collection)
gl: %(collection_title)s (colección de %(username)s)

en: %(collection_title)s by <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>
gl: %(collection_title)s, de <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>

en: %(formatted_time)s ago
gl: Hai %(formatted_time)s

en: %(username)s's Privileges
gl: Privilexios de %(username)s

en: %(username)s's collections
gl: Coleccións de %(username)s

en: %(username)s's media
gl: Contidos de %(username)s

en: %(username)s's profile
gl: Perfil de %(username)s

en: (remove)
gl: (retirar)

en: -- Select --
gl: (seleccionar)

en: -----------{display_type}-Features---------------------------
gl: -----------Funcionalidades-de-{display_type}------------------

en: <a href="%(user_url)s">%(user_name)s</a>'s account
gl: Conta de <a href="%(user_url)s">%(user_name)s</a>

en: <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>'s collections
gl: Coleccións de <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>

en: <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>'s media
gl: Contidos de <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>

en: <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>'s media with tag <a href="%(tag_url)s">%(tag)s</a>
gl: Contidos de <a href="%(user_url)s">%(username)s</a> etiquetado con <a href="%(tag_url)s">%(tag)s</a>

en: <em> Go to list view </em>
gl: <em>Ir á lista</em>

en: <h2>File a Report</h2>
gl: <h2>Poña unha denuncia</h2>

en: <strong>Confidential</strong> - The client can
                    make requests to the GNU MediaGoblin instance that can not be
                    intercepted by the user agent (e.g. server-side client).<br />
                    <strong>Public</strong> - The client can't make confidential
                    requests to the GNU MediaGoblin instance (e.g. client-side
                    JavaScript client).
gl: <strong>Confidencial</strong>: O cliente pode realizar solicitudes á instancia de GNU MediaGoblin que non poderán ser interceptadas polo «axente do usuario» (por exemplo, o cliente do lado do servidor).<br/> <strong>Público</strong>: O cliente non pode realizar solicitudes confidenciais á instancia de GNU MediaGoblin (por exemplo, o cliente en JavaScript do lado do cliente).

en: A collection with that slug already exists for this user.
gl: O seu usuario xa ten unha colección con ese código.

en: Account settings saved
gl: Gardouse a configuración da conta.

en: Action Taken
gl: Medida adoptada

en: Active Reports Filed
gl: Denuncias activas abertas

en: Active Reports on %(username)s
gl: Denuncias activas contra %(username)s

en: Active Users
gl: Usuarios activos

en: Add
gl: Engadir

en: Add Blog Post
gl: Engadir unha publicación

en: Add a Persona email address
gl: Engadir un enderezo de correo de Persona

en: Add a collection
gl: Engadir unha colección

en: Add a comment
gl: Engadir un comentario

en: Add a new collection
gl: Engadir unha colección nova

en: Add an OpenID
gl: Engadir un OpenID

en: Add attachment
gl: Engadir un anexo

en: Add media
gl: Engadir contidos

en: Add new Row
gl: Engadir unha fila

en: Add this comment
gl: Engadir o comentario

en: Add to a collection
gl: Engadir a unha colección

en: Add your media
gl: Engada contidos seus

en: Add “%(media_title)s” to a collection
gl: Engadir «%(media_title)s» a unha colección

en: Added
gl: Engadido

en: All reports on %(username)s
gl: Todas as denuncias contra %(username)s

en: All reports that %(username)s has filed
gl: Todas as denuncias interpostas por %(username)s

en: All rights reserved
gl: Todos os dereitos reservados

en: Allow
gl: Permitir

en: Almost done! Your account still needs to be activated.
gl: Xa case está! Só lle falta activar a súa conta.

en: An acceptable processing file was not found
gl: Non se atopou un ficheiro de procesamento aceptábel.

en: An email has been sent with instructions on how to change your password.
gl: Recibirá unha mensaxe con instrucións para cambiar o contrasinal.

en: An email should arrive in a few moments with instructions on how to do so.
gl: Debería chegarlle un correo en cuestión de segundos con instrucións.

en: An entry with that slug already exists for this user.
gl: O seu usuario xa ten unha obra con ese código.

en: An error occured
gl: Produciuse un erro.

en: Applications with access to your account can:
gl: Os programas con acceso á súa conta poden:

en: Atom feed
gl: Fonte de novas Atom

en: Attachments
gl: Anexos

en: Authorization
gl: Autorización

en: Authorization Complete
gl: Completouse a autorización

en: Authorization Finished
gl: Rematouse a autorización

en: Authorize
gl: Autorizar

en: BANNED until %(expiration_date)s
gl: Ten prohibido o acceso ata o %(expiration_date)s.

en: Bad Request
gl: Petición incorrecta

en: Ban User
gl: Prohibir o acceso

en: Ban the user
gl: Prohibir o acceso

en: Banned Indefinitely
gl: Ten prohibido o acceso de maneira indefinida.

en: Bio
gl: Biografía

en: Browse collections
gl: Explorar as coleccións

en: CAUTION:
gl: Advertencia:

en: CSRF cookie not present. This is most likely the result of a cookie blocker or somesuch.<br/>Make sure to permit the settings of cookies for this domain.
gl: Falta a cookie «CSRF». A causa máis probábel do problema é un bloqueador de cookies ou algo similar.<br/>Asegúrese de permitir definir cookies a este sitio web.

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cannot link theme... no theme set
gl: Non é posíbel ligar co tema, non se definiu ningún tema.

en: Change account settings
gl: Cambiar a configuración da conta

en: Change your information
gl: Cambiar a súa información.

en: Change your password.
gl: Cambiar o contrasinal.

en: Changing %(username)s's account settings
gl: Cambiando a configuración da conta de %(username)s

en: Changing %(username)s's email
gl: Cambiando o enderezo de correo de %(username)s

en: Changing %(username)s's password
gl: Cambiando o contrasinal de %(username)s

en: Clear empty Rows
gl: Retirar as filas baleiras

en: Closed Reports
gl: Denuncias pechadas

en: Collected in
gl: Parte de

en: Collection
gl: Colección

en: Collection "%s" added!
gl: Engadiuse a colección «%s»!

en: Comment
gl: Comentario

en: Comment Preview
gl: Vista previa

en: Copying to public storage failed.
gl: Non foi posíbel copiar no almacenamento público.

en: Could not link "%s": %s exists and is not a symlink
gl: Non foi posíbel ligar «%s»: %s xa existe e non é unha ligazóns simbólica.

en: Could not read the image file.
gl: Non foi posíbel ler o ficheiro da imaxe.

en: Could not send password recovery email as your username is inactive or your account's email address has not been verified.
gl: Non foi posíbel enviar o correo de recuperación do contrasinal porque o seu nome de usuario está inactivo ou non verificou o enderezo de correo da súa conta.

en: Couldn't find someone with that username.
gl: Non se atopou ningún usuario con ese nome.

en: Create
gl: Crear

en: Create a Blog
gl: Crear unha bitácora

en: Create an account!
gl: Crear unha conta!

en: Create new collection
gl: Crear unha colección nova

en: Create one here!
gl: Cree unha!

en: Create/Edit a Blog
gl: Crear ou editar unha bitácora

en: Create/Edit a Blog Post.
gl: Crear ou editar unha publicación.

en: Create/Edit a blog post.
gl: Crear ou editar unha publicación.

en: Created
gl: Creado

en: Delete
gl: Eliminar

en: Delete Blog
gl: Eliminar a bitácora

en: Delete a Persona email address
gl: Eliminar un enderezo de correo de Persona

en: Delete an OpenID
gl: Eliminar un OpenID

en: Delete collection %(collection_title)s
gl: Eliminar a colección «%(collection_title)s»

en: Delete my account
gl: Eliminar a miña conta

en: Delete permanently
gl: Eliminar permanentemente

en: Delete the content
gl: Eliminar o contido

en: Demote
gl: Degradar

en: Deny
gl: Denegar

en: Description
gl: Descrición

en: Description of Report
gl: Texto da denuncia

en: Description of this collection
gl: Descrición da colección

en: Description of this work
gl: Descrición da obra

en: Do you want to authorize
gl: Quere autorizar

en: Don't have an account yet?
gl: Aínda non ten conta?

en: Don't have one yet? It's easy!
gl: Aínda non ten? Non hai problema!

en: Don't process eagerly, pass off to celery
gl: Procesar de maneira eficiente.

en: Download
gl: Descargar

en: Download model
gl: Descargar o modelo

en: Edit
gl: Editar

en: Edit Blog
gl: Editar a bitácora

en: Edit Metadata
gl: Editar os metadatos

en: Edit profile
gl: Editar o perfil

en: Editing %(collection_title)s
gl: Editando %(collection_title)s

en: Editing %(media_title)s
gl: Editando %(media_title)s

en: Editing %(username)s's profile
gl: Editando o perfil de %(username)s

en: Editing attachments for %(media_title)s
gl: Editando os anexos de %(media_title)s

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Email address
gl: Enderezo de correo

en: Email me when others comment on my media
gl: Recibir unha notificación por correo cando alguén comente a miña obra.

en: Email verification needed
gl: Ten que verificar o seu enderezo de correo

en: Enable insite notifications about events.
gl: Activar as notificacións no sitio web sobre acontecementos.

en: Enter the URL for the media to be featured
gl: Introduza o enderezo URL do contido a destacar.

en: Enter your old password to prove you own this account.
gl: Introduza o contrasinal vello para demostrar que é o dono desta conta.

en: Enter your password to prove you own this account.
gl: Introduza o contrasinal para demostrar que é o dono desta conta.

en: Error with media '{media_id}' value '{error_path}': {error_msg}
    Metadata was not uploaded.
gl: Produciuse un erro co valor «{error_path}» do contido «{media_id}»: {error_msg}
    Non foi posíbel subir os metadatos.

en: Explore
gl: Explorar

en: FAIL: Local file {filename} could not be accessed.
    {filename} will not be uploaded.
gl: Erro: Non foi posíbel acceder ao ficheiro local «{filename}».
    Non se enviou o ficheiro.

en: FAIL: This file is larger than the upload limits for this site.
gl: Erro: O tamaño do ficheiro supera o límite do sitio.

en: FAIL: This file will put this user past their upload limits.
gl: Erro: Non foi posíbel enviar o ficheiro porque o usuario superaría o límite de contido que se lle permite enviar.

en: FAIL: This user is already past their upload limits.
gl: Erro: O usuario xa superou o límite de contido que pode enviar.

en: Failure metadata
gl: Datos do erro

en: Feature
gl: Destacar

en: Feature management panel
gl: Panel de xestión dos contidos destacados

en: File
gl: Ficheiro

en: File Format
gl: Formato do ficheiro

en: File Report
gl: Poñer a denuncia

en: File at {path} not found, use -h flag for help
gl: Non se atopou ningún ficheiro en «{path}». Use a opción «-h» para acceder á axuda.

en: For more information about how to properly run this
    script (and how to format the metadata csv file), read the MediaGoblin
    documentation page on command line uploading
    <http://docs.mediagoblin.org/siteadmin/commandline-upload.html>
gl: Para máis información sobre como executar correctamente
    este script e que formato usar para o ficheiro CSV de metadatos,
    lea a páxina de documentación de MediaGoblin sobre o envío de
    datos desde a liña de ordes:
    <http://docs.mediagoblin.org/siteadmin/commandline-upload.html>

en: Forgot your password?
gl: Esqueceu o contrasinal?

en: Front
gl: Frontal

en: Go to page:
gl: Ir á páxina:

en: Granted
gl: Outorgado

en: Here you can track the state of media being processed on this instance.
gl: Aquí pode comprobar o estado de contidos que se están a procesar neste sitio web.

en: Here's a spot to tell others about yourself.
gl: Aquí pode falarlle aos demais de vostede.

en: Hi %(username)s,
    
    to activate your GNU MediaGoblin account, open the following URL in
    your web browser:
    
    %(verification_url)s
gl: Ola, %(username)s.
    
    Para activar a súa conta de GNU MediaGoblin, abra a seguinte ligazón no seu navegador web:
    
    %(verification_url)s

en: Hi %(username)s,
    %(comment_author)s commented on your post (%(comment_url)s) at %(instance_name)s
gl: Ola, %(username)s.
    %(comment_author)s deixou un comentario na súa publicación (%(comment_url)s) en %(instance_name)s.

en: Hi there, welcome to this MediaGoblin site!
gl: Ola, benvido a este sitio MediaGoblin!

en: Hi,
    
    We wanted to verify that you are %(username)s. If this is the case, then 
    please follow the link below to verify your new email address.
    
    %(verification_url)s
    
    If you are not %(username)s or didn't request an email change, you can ignore
    this email.
gl: Ola.
    
    Queremos verificar que vostede é efectivamente %(username)s. De ser o caso, abra a seguinte ligazón nun navegador web para verificar o seu novo enderezo de correo.
    
    %(verification_url)s
    
    Se non é %(username)s ou non solicitou un cambio de enderezo de correo, simplemente ignore esta mensaxe.

en: How does this work?
gl: Isto como funciona?

en: How to decide what information is displayed when a media entry is
        featured?
gl: Como decidir que información se mostra ao descatar un contido?

en: How to feature media?
gl: Como destacar un contido?

en: How to unfeature a piece of media?
gl: Como deixar de destacar un contido?

en: However, old link directory symlink found; removed.
gl: Porén, atopouse unha ligazón simbólica ao directorio vello de ligazóns, e eliminouse.

en: I am sure I want to delete this
gl: Quero eliminalo, estou seguro

en: I am sure I want to remove this item from the collection
gl: Quero retiralo da colección, estou seguro

en: ID
gl: Identificador

en: Identifier
gl: Identificador

en: If that email address (case sensitive!) is registered an email has been sent with instructions on how to change your password.
gl: Se o enderezo de correo está rexistrado (ollo coas maiúsculas e as minúsculas), recibirá unha mensaxe con instrucións para cambiar o contrasinal.

en: If you are that person but you've lost your verification email, you can <a href="%(login_url)s">log in</a> and resend it.
gl: Se esa persoa é vostede pero perdeu a mensaxe de verificación do seu enderezo de correo, pode <a href="%(login_url)s">acceder</a> e volvela enviar.

en: If you would like to feature a
            piece of media, go to that media entry's homepage and click the button
            that says <a class="button_action">Feature</a>.
gl: Se quere destacar un contido,
            abra a páxina do contido e prema o botón
            <a class="button_action">Destacar</a>.

en: Image for %(media_title)s
gl: Imaxe de %(media_title)s

en: Image of goblin stressing out
gl: Imaxe de trasno tenso.

en: In case it doesn't:
gl: Se non lle chega:

en: Include a note
gl: Incluír unha nota

en: Invalid User name or email address.
gl: O nome de usuario ou enderezo de correo fornecidos son incorrectos.

en: Invalid file given for media type.
gl: O ficheiro non se corresponde co tipo de contido.

en: Is there another way to manage featured media?
gl: Existe algún outro xeito de xestionar os contidos destacados?

en: Last 10 successful uploads
gl: Últimos 10 envíos sen erros

en: License
gl: Licenza

en: License preference
gl: Preferencias de licenza

en: Location
gl: Lugar

en: Log in
gl: Acceder

en: Log in to create an account!
gl: Acceda para crear unha conta!

en: Log out
gl: Saír

en: Logging in failed!
gl: Fallou o acceso!

en: Mark all read
gl: Marcalo todo como lido

en: Max file size: {0} mb
gl: Tamaño máximo: {0} MiB

en: Media in-processing
gl: Contido procesándose

en: Media processing panel
gl: Panel de procesamento de contidos

en: Media tagged with: %(tag_name)s
gl: Contido etiquetado con: %(tag_name)s

en: MediaGoblin logo
gl: Logo de MediaGoblin

en: Message to user:
gl: Mensaxe ao usuario:

en: MetaData
gl: Metadatos

en: Metadata
gl: Metadatos

en: Metadata for "%(media_name)s"
gl: Metadatos de «%(media_name)s»

en: Moderation powers:
gl: Poderes de moderación:

en: Most recent media
gl: Últimos contidos

en: Must provide an oauth_token.
gl: Debe fornecer un «auth_token».

en: Name
gl: Nome

en: Name of user these media entries belong to
gl: Nome do usuario ao que pertencen estes contidos:

en: New comments
gl: Comentarios novos

en: New email address
gl: Novo enderezo de correo

en: New password
gl: Novo contrasinal

en: No
gl: Non

en: No OpenID service was found for %s
gl: Non se atopou ningún servizo de OpenID para %s.

en: No active reports filed on %(username)s
gl: Non hai denuncias activas contra %(username)s

en: No asset directory for this theme
gl: Falta o directorio de recursos, «asset», deste tema.

en: No closed reports found.
gl: Non se atoparon denuncias pechadas.

en: No failed entries!
gl: Non houbo erros!

en: No media in-processing
gl: Non hai contidos procesándose

en: No open reports found.
gl: Non se atoparon denuncias sen resolver.

en: No processed entries, yet!
gl: Aínda non hai entradas de procesamento!

en: No request token found.
gl: Non se atopou o código da solicitude.

en: No users found.
gl: Non se atoparon usuarios.

en: Nothing is currently featured.
gl: Non hai nada destacado.

en: OAuth client connections
gl: Conexións de clientes de OAuth

en: Object Height
gl: Altura do obxecto

en: Offender
gl: Denunciado

en: Old link found for "%s"; removing.
gl: Atopouse unha ligazón vella para «%s», e eliminouse.

en: Old password
gl: Contrasinal vello

en: Older →
gl: Máis vello →

en: Oops!
gl: Ups!

en: Oops, your comment was empty.
gl: O comentario estaba baleiro.

en: OpenID was successfully removed.
gl: O OpenID eliminouse correctamente.

en: OpenID's
gl: OpenIDs

en: Operation not allowed
gl: Operación non permitida

en: Or login with OpenID!
gl: Ou acceda con OpenID!

en: Or login with Persona!
gl: Ou acceda con Persona!

en: Or login with a password!
gl: Ou acceda cun contrasinal!

en: Or register with OpenID!
gl: Ou rexístrese con OpenID!

en: Or register with Persona!
gl: Ou rexístrese con Persona!

en: Original
gl: Orixinal

en: Original file
gl: Ficheiro orixinal

en: PDF file
gl: Ficheiro PDF

en: Password
gl: Contrasinal

en: Path to the csv file containing metadata information.
gl: Ruta do ficheiro CSV que contén os metadatos.

en: Persona's
gl: Personas

en: Perspective
gl: Perspectiva

en: Please check your entries and try again.
gl: Comprobe as entradas e vólvao intentar.

en: Post new media as you
gl: Publicar novos contidos da súa parte.

en: Powered by <a href="http://mediagoblin.org/" title='Version %(version)s'>MediaGoblin</a>, a <a href="http://gnu.org/">GNU</a> project.
gl: Construído con <a href="http://mediagoblin.org/" title='Version %(version)s'>MediaGoblin</a>, un proxecto de <a href="http://gnu.org/">GNU</a>.

en: Primary
gl: Principal

en: Privilege
gl: Privilexio

en: Profile changes saved
gl: Gardáronse os cambios no perfil.

en: Promote
gl: Promover

en: RESOLVED
gl: RESOLTA

en: Really delete %(title)s?
gl: Está seguro de que quere eliminar %(title)s?

en: Really delete collection: %(title)s?
gl: Está seguro de que quere eliminar a colección «%(title)s»?

en: Really delete user '%(user_name)s' and all related media/comments?
gl: Está seguro de que quere eliminar o usuario «%(user_name)s» e todos os seus contidos e comentarios?

en: Really remove %(media_title)s from %(collection_title)s?
gl: Está seguro de que quere retirar %(media_title)s de %(collection_title)s?

en: Reason
gl: Motivo

en: Reason for Reporting
gl: Motivo da denuncia

en: Reason for failure
gl: Motivo do erro

en: Reason for report:
gl: Motivo do informe:

en: Recover password
gl: Recuperar o contrasinal

en: Redirect URI
gl: URI de redirección

en: Released under the <a href="http://www.fsf.org/licensing/licenses/agpl-3.0.html">AGPL</a>. <a href="%(source_link)s">Source code</a> available.
gl: Publicado coa licenza <a href="http://www.fsf.org/licensing/licenses/agpl-3.0.html">AGPL</a>. O <a href="%(source_link)s">código fonte</a> está dispoñíbel.

en: Remove
gl: Retirar

en: Remove %(media_title)s from %(collection_title)s
gl: Retirar «%(media_title)s» de «%(collection_title)s»

en: Report
gl: Denuncia

en: Report #%(report_number)s
gl: Denuncia %(report_number)s

en: Report ID
gl: Identificador da denuncia

en: Report management panel
gl: Panel de xestión de denuncias

en: Report media
gl: Denunciar o contido

en: Report panel
gl: Panel de denuncias

en: Reported By
gl: Denunciante

en: Reported Comment
gl: Comentario denunciado

en: Reported Content
gl: Contido denunciado

en: Reported Media Entry
gl: Contido denunciado

en: Reported comment
gl: Comentario denunciado

en: Reporting this Comment
gl: Denunciando o comentario

en: Reporting this Media Entry
gl: Denunciando o contido

en: Resend verification email
gl: Enviar o correo de verificación outra vez

en: Resent your verification email.
gl: Volver enviar o correo de verificación.

en: Resolution content:
gl: Contido da resolución:

en: Resolve
gl: Resolver

en: Resolve This Report
gl: Resolver esta denuncia

en: Resolved
gl: Resolta

en: Return to Reports Panel
gl: Volver ao panel de denuncias

en: Return to Users Panel
gl: Volver ao panel de usuarios

en: Save
gl: Gardar

en: Save changes
gl: Gardar os cambios

en: Secondary
gl: Secundario

en: See your information (e.g profile, media, etc...)
gl: Acceder á súa información (perfil, contidos, etc.).

en: Send instructions
gl: Enviar instrucións

en: Send the user a message
gl: Enviar unha mensaxe

en: Separate tags by commas.
gl: Separe as etiquetas mediante comas («,»).

en: Set password
gl: Establecer o contrasinal

en: Set your new password
gl: Establecer o seu novo contrasinal

en: Side
gl: Lateral

en: Sign in to create an account!
gl: Acceda para crear unha conta!

en: Silence comments
gl: Silenciar os comentarios

en: Skipping "%s"; already set up.
gl: Saltándose «%s», xa está configurada.

en: Slug
gl: Código

en: Someone has registered an account with this username, but it still has
            to be activated.
gl: Alguén rexistrou xa unha conta con ese nome de usuario, aínda que a conta aínda non está activada.

en: Someone has registered an account with this username, but it still has to be activated.
gl: Alguén rexistrou xa unha conta con este nome de usuario, pero aínda ten que activala.

en: Sorry Dave, I can't let you do that!</p><p>You have tried  to perform a function that you are not allowed to. Have you been trying to delete all user accounts again?
gl: Intentou utilizar unha función para a que non ten permisos. Que foi, volveu intentar eliminar todas as contas de usuario outra vez?

en: Sorry, I don't support that file type :(
gl: Ese tipo de ficheiro non é compatíbel.

en: Sorry, a user with that email address already exists.
gl: Xa existe un usuario con ese enderezo de correo.

en: Sorry, a user with that name already exists.
gl: Xa existe un usuario con ese nome.

en: Sorry, an account is already registered to that OpenID.
gl: Xa hai unha conta rexistrada con ese OpenID.

en: Sorry, an account is already registered to that Persona email.
gl: Xa hai unha conta rexistrada con ese enderezo de correo de Persona.

en: Sorry, an account is already registered with that Persona email address.
gl: Xa hai unha conta rexistrada con ese enderezo de correo de Persona.

en: Sorry, authentication is disabled on this instance.
gl: Neste sitio non se permite autenticarse.

en: Sorry, comments are disabled.
gl: Os comentarios están desactivados.

en: Sorry, no such report found.
gl: Non se atopou a denuncia.

en: Sorry, no such user found.
gl: Non se atopou o usuario indicado.

en: Sorry, no user by username '{username}' exists
gl: Non existe ningún usuario «{username}».

en: Sorry, registration is disabled on this instance.
gl: Neste sitio non se permite rexistrar novas contas.

en: Sorry, reporting is disabled on this instance.
gl: Neste sitio non se permite denunciar.

en: Sorry, the OpenID server could not be found
gl: Non se atopou o servidor de OpenID.

en: Sorry, the file size is too big.
gl: O ficheiro é grande de máis.

en: Sorry, this audio will not work because
    	your web browser does not support HTML5
    	audio.
gl: Este son non vai funcionar porque o seu navegador web non é compatible coas funcionalidades de son de HTML5.

en: Sorry, this video will not work because
              your web browser does not support HTML5 
              video.
gl: Este vídeo non vai funcionar porque o seu navegador web non é compatible coas funcionalidades de vídeo de HTML5.

en: Sorry, this video will not work because
          your web browser does not support HTML5 
          video.
gl: Este vídeo non vai funcionar porque o seu navegador web non é compatíbel coa funcionalidade de vídeo de HTML5.

en: Sorry, uploading this file will put you over your upload limit.
gl: O tamaño do ficheiro é superior ao que resta do seu límite de envío.

en: Sorry, you have reached your upload limit.
gl: Chegou ao seu límite de envío.

en: Status
gl: Estado

en: Stay logged in
gl: Non pechar a sesión.

en: Submitted
gl: Enviado

en: Subscribe to comments
gl: Subscribirse aos comentarios

en: Subscribed to comments on %s!
gl: Subscrito aos comentarios de %s!

en: Successfully submitted {filename}!
    Be sure to look at the Media Processing Panel on your website to be sure it
    uploaded successfully.
gl: Enviouse o ficheiro «{filename}».
    Pode comprobar que se enviou correctamente desde o panel de procesamento de contidos do sitio web.

en: Tagged with
gl: Etiquetado con

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Take away privilege
gl: Retirar un privilexio

en: Terms of Service
gl: Condicións de uso

en: Tertiary
gl: Terciario

en: That OpenID is not registered to this account.
gl: Ese OpenID non está rexistrado con esta conta.

en: That Persona email address is not registered to this account.
gl: O enderezo de correo de Persona non está rexistrado para esta conta.

en: The Persona email address was successfully removed.
gl: O enderezo de correo da Persona eliminouse correctamente.

en: The blog was not deleted because you have no rights.
gl: Non ten permisos para eliminar a bitácora.

en: The client {0} has been registered!
gl: Rexistrouse o cliente {0}!

en: The collection was not deleted because you didn't check that you were sure.
gl: Non se eliminou a colección porque non confirmou que estaba seguro.

en: The item was not removed because you didn't check that you were sure.
gl: Non se retirou o elemento porque non confirmou que estaba seguro.

en: The media was not deleted because you didn't check that you were sure.
gl: Non se eliminou o contido porque non confirmou que estaba seguro.

en: The name of the OAuth client
gl: Nome do cliente de OAuth.

en: The redirect URI for the applications, this field
                is <strong>required</strong> for public clients.
gl: O URI de redirección para os programas, este campo é <strong>obrigatorio</strong> para todos os clientes públicos.

en: The request sent to the server is invalid, please double check it
gl: A petición enviada ao servidor é incorrecta, compróbea.

en: The slug can't be empty
gl: O código non pode quedar baleiro.

en: The title can't be empty
gl: O título non pode quedar baleiro.

en: The title part of this collection's address. You usually don't need to change this.
gl: A parte do título no enderezo a esta colección. Normalmente non necesita modificalo.

en: The title part of this media's address. You usually don't need to change this.
gl: A parte do título no enderezo a esta obra. Normalmente non necesita modificalo.

en: The user id is incorrect.
gl: O identificador do usuario é incorrecto.

en: The verification key or user id is incorrect
gl: A chave de verificación ou o identificador do usuario son incorrectos.

en: The verification key or user id is incorrect.
gl: A chave de verificación ou o identificador do usuario son incorrectos.

en: There doesn't seem to be a page at this address. Sorry!</p><p>If you're sure the address is correct, maybe the page you're looking for has been moved or deleted.
gl: Non existe ningunha páxina con este enderezo.</p><p>Se está seguro de que o enderezo é correcto, pode ser que a páxina se cambiase de enderezo ou se eliminase.

en: There doesn't seem to be any media here yet...
gl: Parece que aínda non hai ningún contido aquí…

en: These uploads failed to process:
gl: Non foi posíbel procesar os seguintes envíos:

en: This address contains errors
gl: O enderezo contén erros.

en: This field does not take email addresses.
gl: Non pode introducir enderezos de correo neste campo.

en: This field is required for public clients
gl: O campo é obrigatorio para os clientes públicos.

en: This field requires an email address.
gl: Ten que introducir un enderezo de correo neste campo.

en: This is where your media will appear, but you don't seem to have added anything yet.
gl: Aquí aparecerán os seus contidos, pero parece que aínda non engadiu ningún.

en: This site is running <a href="http://mediagoblin.org">MediaGoblin</a>, an extraordinarily great piece of media hosting software.
gl: O sitio está construído con <a href="http://mediagoblin.org">MediaGoblin</a>, unha marabilla de software de aloxamento de contidos.

en: This user hasn't filled in their profile (yet).
gl: Este usuario aínda non completou o seu perfil.

en: This will be visible to users allowing your
                    application to authenticate as them.
gl: Os usuarios que permitan ao seu programa autenticarse coma eles poderán ver isto.

en: This will be your default license on upload forms.
gl: Esta será a súa licenza predeterminada nos formularios de envío de obras.

en: Title
gl: Título

en: To add your own media, place comments, and more, you can log in with your MediaGoblin account.
gl: Para engadir contidos seus, comentar e máis cousas, acceda empregando unha conta de MediaGoblin.

en: Top
gl: Superior

en: Transcoding progress
gl: Progreso do cambio de codificación

en: Type
gl: Tipo

en: UnBan User
gl: Readmitir

en: Unfeature
gl: Deixar de destacar

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Update Metadata
gl: Actualizar os metadatos

en: User
gl: Usuario

en: User management panel
gl: Panel de xestión de usuarios

en: User panel
gl: Panel de usuarios

en: User will be banned until:
gl: O usuario terá prohibido o acceso ata:

en: User: %(username)s
gl: Usuario: %(username)s

en: Username
gl: Nome de usuario

en: Username or Email
gl: Nome de usuario ou enderezo de correo

en: Username or email
gl: Nome de usuario ou enderezo de correo

en: Value
gl: Valor

en: Verification cancelled
gl: Cancelouse a verificación.

en: Verification of %s failed: %s
gl: Non foi posíbel verificar %s: %s

en: Verify your email!
gl: Verifique o seu enderezo de correo!

en: Video transcoding failed
gl: Fallou a transcodificación do vídeo.

en: View
gl: Ver

en: View all of %(username)s's media
gl: Ver os contidos de %(username)s

en: View most recent media
gl: Ver os últimos contidos

en: View on <a href="%(osm_url)s">OpenStreetMap</a>
gl: Ver en <a href="%(osm_url)s">OpenStreetMap</a>

en: Warning from
gl: Aviso de

en: WebM file (VP8/Vorbis)
gl: Ficheiro WebM (códec VP8/Vorbis)

en: WebM file (Vorbis codec)
gl: Ficheiro WebM (códec Vorbis)

en: Website
gl: Sitio web

en: What action will you take to resolve the report?
gl: Que vai facer para resolver a denuncia?

en: What is a Primary Feature? What is a Secondary Feature?
gl: Que é un contido destacado principal? Que é un contido destacado secundario?

en: What privileges will you take away?
gl: Que privilexios vai retirarlle?

en: When Joined
gl: Data de creación

en: When Reported
gl: Data da denuncia

en: When submitted
gl: Ao enviarse

en: Why are you banning this User?
gl: Por que lle vai prohibir o acceso a este usuario?

en: Why user was banned:
gl: Motivo da prohibición de acceso:

en: Woohoo! Submitted!
gl: Si! Enviado!

en: Woohoo! edited blogpost is submitted
gl: Enviáronse as modificacións da publicación.

en: Wrong password
gl: O contrasinal é incorrecto.

en: Yes
gl: Si

en: Yes, really delete my account
gl: Eliminar a miña conta

en: You added the attachment %s!
gl: Anexou %s!

en: You already have a collection called "%s"!
gl: Xa ten unha colección chamada «%s»!

en: You are Banned.
gl: Ten prohibido o acceso.

en: You are about to delete an item from another user's collection. Proceed with caution.
gl: Está a piques de retirar un elemento da colección doutro usuario Teña coidado.

en: You are about to delete another user's Blog. Proceed with caution.
gl: Está a piques de eliminar a bitácora doutro usuario.

en: You are about to delete another user's collection. Proceed with caution.
gl: Está a piques de eliminar unha colección doutro usuario Teña coidado.

en: You are about to delete another user's media. Proceed with caution.
gl: Está a piques de eliminar un contido doutro usuario. Teña coidado.

en: You are editing a user's profile. Proceed with caution.
gl: Está a editar o perfil doutro usuario Teña coidado.

en: You are editing another user's collection. Proceed with caution.
gl: Está a editar unha colección doutro usuario Teña coidado.

en: You are editing another user's media. Proceed with caution.
gl: Está a editar unha obra doutro usuario. Teña coidado.

en: You are logged in as
gl: Accedeu como

en: You are no longer an active user. Please contact the system admin to reactivate your account.
gl: O seu usuario xa non está activo. Contacte co administrador do sistema para reactivar a súa conta.

en: You can get a modern web browser that
    	can play the audio at <a href="http://getfirefox.com">
    	  http://getfirefox.com</a>!
gl: <a href="http://getfirefox.com">Descargue un navegador web moderno capaz de reproducir este son!</a>

en: You can get a modern web browser that 
              can play this video at <a href="http://getfirefox.com">
              http://getfirefox.com</a>!
gl: <a href="http://getfirefox.com">Descargue un navegador web moderno capaz de reproducir este vídeo!</a>

en: You can get a modern web browser that 
          can play this video at <a href="http://getfirefox.com">
          http://getfirefox.com</a>!
gl: Pode obter un navegador web moderno capaz de reproducir o vídeo en <a href="http://getfirefox.com">
    	  http://getfirefox.com</a>!

en: You can now log in using your new password.
gl: Xa pode acceder co seu novo contrasinal.

en: You can only edit your own profile.
gl: Só pode editar o seu propio perfil.

en: You can track the state of media being processed for your gallery here.
gl: Aquí pode comprobar o estado de contidos que se están a procesar para a súa galería.

en: You can use
                            <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown/basics">
                            Markdown</a> for formatting.
gl: Pode usar
                          <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown/basics">
                          Markdown</a> para dar formato.

en: You can use
                          <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown/basics" target="_blank">
                          Markdown</a> for formatting.
gl: Pode usar
                          <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown/basics" target="_blank">
                          Markdown</a> para dar formato.

en: You can use
                          <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown/basics">
                          Markdown</a> for formatting.
gl: Pode usar
                          <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown/basics">
                          Markdown</a> para dar formato.

en: You can use <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown/basics" target="_blank">Markdown</a> for formatting.
gl: Pode usar <a href="http://daringfireballnet/projects/markdown/basics" target="_blank">Markdown</a> para dar formato.

en: You can't delete your only OpenID URL unless you have a password set
gl: Non pode eliminar o seu único URL de OpenID salvo que estableza previamente un contrasinal.

en: You can't delete your only Persona email address unless you have a password set.
gl: Non pode eliminar o seu único enderezo de correo de Persona salvo que estableza previamente un contrasinal.

en: You cannot take action against an administrator
gl: Non pode emprender accións contra un administrador.

en: You deleted the Blog.
gl: Eliminouse a bitácora.

en: You deleted the collection "%s"
gl: Eliminou a colección «%s»

en: You deleted the item from the collection.
gl: Eliminou o elemento da colección.

en: You deleted the media.
gl: Eliminou o contido.

en: You have been banned
gl: Ten prohibido o acceso

en: You have to select or add a collection
gl: Ten que seleccionar ou engadir unha colección.

en: You must be logged in so we know who to send the email to!
gl: Primeiro debe acceder ao sitio para que saibamos a quen enviarlle o correo!

en: You must provide a file.
gl: Debe fornecer un ficheiro.

en: You need to confirm the deletion of your account.
gl: Debe confirmar a eliminación da súa conta.

en: You will not receive notifications for comments on %s.
gl: Non recibirá notificacións sobre comentarios de %s.

en: You're seeing this page because you are a user capable of
            featuring media, a regular user would see a blank page, so be sure to
            have media featured as long as your instance has the 'archivalook'
            plugin enabled. A more advanced tool to manage features can be found
            in the <a href="%(featured_media_url)s">feature management panel.</a>
gl: Está a ver esta páxina porque a súa conta de usuario
            dispón dos permisos necesarios para destacar contidos, a maior parte
            dos usuarios non verán máis que unha páxina baleira, así que asegúrese
            de destacar contidos sempre que a súa instalación teña activado o
            complemento «archivalook». Atopará unha ferramenta máis avanzada
            para a xestión de contidos destacados no
            <a href="%(featured_media_url)s">panel de xestión de contidos
            destacados</a>.

en: You've already verified your email address!
gl: Xa verificamos o seu enderezo de correo!

en: Your OAuth clients
gl: Clientes de OAuth seus

en: Your OpenID url was saved successfully.
gl: O seu URL de OpenID gardouse correctamente.

en: Your Persona email address was saved successfully.
gl: O enderezo de correo da Persona gardouse correctamente.

en: Your comment has been posted!
gl: Publicouse o comentario!

en: Your email address has been verified.
gl: Verificouse o seu enderezo de correo.

en: Your email address has been verified. You may now login, edit your profile, and submit images!
gl: Verificouse o seu enderezo de correo. Pode acceder ao sitio, editar o seu perfil, e enviar imaxes!

en: Your last 10 successful uploads
gl: Últimos 10 envíos seus sen erros

en: Your password was changed successfully
gl: O seu contrasinal cambiouse correctamente.

en: an unknown application
gl: un programa descoñecido

en: commented on your post
gl: comentou na súa publicación.

en: day
gl: día

en: feed icon
gl: Icona de fonte de novas

en: hour
gl: hora

en: indefinitely
gl: de maneira indefinida

en: log out
gl: Saír

en: minute
gl: minuto

en: month
gl: mes

en: newer
gl: máis novo

en: older
gl: máis vello

en: unoconv failing to run, check log file
gl: Non puido executarse «unoconv», comprobe o rexistro.

en: until %(until_when)s
gl: ata %(until_when)s

en: until {date}
gl: ata o {date}

en: week
gl: semana

en: year
gl: ano

en: {files_uploaded} out of {files_attempted} files successfully submitted
gl: Ficheiros enviados correctamente: {files_uploaded}/{files_attempted}.

en: ← Newer
gl: ← Máis novo

en: ❖ Blog post by <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>
gl: ❖ Publicación de <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>.

en: ❖ Browsing media by <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>
gl: ❖ Explorando os contidos de <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>
