GNU MediaGoblin - en to el translation catalogue (145 entries)

en: %(username)s's media
el: Τα πολυμέσα του/της %(username)s

en: %(username)s's profile
el: Το προφίλ του %(username)s

en: -- Select --
el: -- Επιλογή --

en: <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>'s media
el: Τα πολυμέσα του/της <a href="%(user_url)s">%(username)s</a>

en: A collection with that slug already exists for this user.
el: Μια συλλογή μ' αυτήν την αράδα υπάρχει ήδη γι' αυτόν το χρήστη.

en: Account settings saved
el: Αλλαγές λογαριασμού αποθηκεύτηκαν.

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add a collection
el: Προσθήκη συλλογής

en: Add a comment
el: Προσθήκη σχολίου

en: Add a new collection
el: Προσθήκη νέας συλλογής

en: Add attachment
el: Προσθήκη συνημμένου

en: Add media
el: Προσθήκη πολυμέσων

en: Add this comment
el: Προσθήκη αυτού του σχολίου

en: Add your media
el: Προσθήκη πολυμέσων σας

en: All rights reserved
el: Επιφυλάσσονται άπαντα τα δικαιώματα

en: Allow
el: Επίτρεψε

en: Almost done! Your account still needs to be activated.
el: Σχεδόν τελειώσαμε! Ο λογαριασμός σας πρέπει επιπλέον να ενεργοποιηθεί.

en: An email has been sent with instructions on how to change your password.
el: Σας έχει αποσταλεί μια ηλεκτρονική επιστολή με οδηγίες για το πώς ν' αλλάξετε τον κωδικό σας.

en: An email should arrive in a few moments with instructions on how to do so.
el: Λογικά θα λάβετε σε λίγο μια ηλεκτρονική επιστολή με οδηγίες για το πώς να το κάνετε αυτό.

en: An entry with that slug already exists for this user.
el: Υπάρχει ήδη λήμμα μ' αυτήν την αράδα γι' αυτόν το χρήστη/αυτήν τη χρήστρια.

en: Atom feed
el: εισροή Atom

en: Attachments
el: Συνημμένα

en: Bio
el: Βιογραφικό

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Change account settings
el: Αλλαγή ρυθμίσεων λογαριασμού

en: Changing %(username)s's account settings
el: Αλλαγή ρυθμίσεων λογαριασμού του χρήστη %(username)s

en: Could not read the image file.
el: Το αρχείο εικόνας δεν μπόρεσε ν' αναγνωστεί.

en: Could not send password recovery email as your username is inactive or your account's email address has not been verified.
el: Δεν μπορέσαμε ν' αποστείλουμε ηλ. επιστολή ανάκτησης κωδικού, καθώς το όνομα χρήστη σας είναι ανενεργό ή η διεύθυνση ηλ. ταχυδρομείου του λογαριασμού σας δεν έχει επιβεβαιωθεί.

en: Create
el: Δημιουργία

en: Create an account!
el: Δημιουργήστε λογαριασμό!

en: Create one here!
el: Δημιουργήστε έναν εδώ!

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete permanently
el: Μόνιμη διαγραφή

en: Deny
el: Αρνήσου

en: Description
el: Περιγραφή

en: Description of this collection
el: Περιγραφή αυτής της συλλογής

en: Description of this work
el: Περιγραφή αυτού του έργου

en: Don't have an account yet?
el: Δεν έχετε ακόμα λογαριασμό;

en: Don't have one yet? It's easy!
el: Δεν έχετε ακόμα; Είναι εύκολο!

en: Download
el: Καταφόρτωση

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit profile
el: Επεξεργασία προφίλ

en: Editing %(media_title)s
el: Επεξεργασία του %(media_title)s

en: Editing %(username)s's profile
el: Επεξεργασία του προφίλ του %(username)s

en: Email address
el: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Email me when others comment on my media
el: Αποστείλετε ηλ. επιστολή όταν άλλοι σχολιάσουν τα πολυμέσα μου

en: Email verification needed
el: Επιβεβαίωση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου απαραίτητη

en: Enter your old password to prove you own this account.
el: Εισαγάγετε τον παλιό σας κωδικό για ν' αποδείξετε πως σας ανήκει αυτός ο λογαριασμός.

en: Explore
el: Εξερεύνηση

en: File
el: Αρχείο

en: Forgot your password?
el: Ξεχάσατε τον κωδικό σας;

en: Go to page:
el: Προς σελίδα:

en: Here's a spot to tell others about yourself.
el: Ιδού ένα σημείο για να πείτε στους άλλους για τον εαυτό σας.

en: Hi %(username)s,
    
    to activate your GNU MediaGoblin account, open the following URL in
    your web browser:
    
    %(verification_url)s
el: Χαίρετε %(username)s,
    
    Για να ενεργοποιήσετε το λογαριασμό σας στο GNU MediaGoblin, ανοίξτε την παρακάτω διεύθυνση στον περιηγητή σας:
    
    %(verification_url)s

en: Hi there, welcome to this MediaGoblin site!
el: Πολύ καλημέρα, καλωσορίσατε στη σελίδα του MediaGoblin!

en: I am sure I want to delete this
el: Είμαι σίγουρος/η ότι θέλω να το διαγράψω

en: If you are that person but you've lost your verification email, you can <a href="%(login_url)s">log in</a> and resend it.
el: Αν είστε αυτό το άτομο αλλά έχετε απωλέσει την επιστολή επιβεβαίωσης, μπορείτε να <a href="%(login_url)s">εισέλθετε</a> και να την επαναποστείλετε.

en: Image for %(media_title)s
el: Εικόνα για %(media_title)s

en: In case it doesn't:
el: Σε περίπτωση που δεν τη λάβετε:

en: Include a note
el: Σύναψη σημείωσης

en: Invalid file given for media type.
el: Εσφαλμένο αρχείο για το δεδομένο τύπο πολυμέσων.

en: Last 10 successful uploads
el: Τελευταίες 10 επιτυχημένες αναφορτώσεις

en: License
el: Άδεια

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Log in
el: Είσοδος

en: Logging in failed!
el: Είσοδος απέτυχε!

en: Media in-processing
el: Πολυμέσα εν μέσω επεξεργασίας

en: Media processing panel
el: Πλαίσιο επεξεργασίας πολυμέσων

en: Media tagged with: %(tag_name)s
el: Πολυμέσα επιγεγραμμένα με: %(tag_name)s

en: MediaGoblin logo
el: Λογότυπο MediaGoblin

en: Most recent media
el: Πιο πρόσφατα πολυμέσα

en: Name
el: Όνομα

en: New password
el: Νέος κωδικός

en: No failed entries!
el: Μηδέν αποτυχημένες εισαγωγές!

en: No media in-processing
el: Δεν υπάρχουν πολυμέσα εν μέσω επεξεργασίας

en: No processed entries, yet!
el: Δεν υπάρχουν ακόμα επεξεργασμένες εισαγωγές!

en: Old password
el: Παλιός κωδικός

en: Older →
el: Παλιότερα

en: Oops!
el: Ουπς!

en: Oops, your comment was empty.
el: Ουπς, το σχόλιό σας ήταν κενό.

en: Original
el: Αυθεντικό

en: Original file
el: Αυθεντικό αρχείο

en: Password
el: Κωδικός

en: Profile changes saved
el: Αλλαγές προφίλ αποθηκεύτηκαν.

en: Really delete %(title)s?
el: Θέλετε πραγματικά να διαγράψετε το %(title)s;

en: Recover password
el: Επανάκτηση κωδικού

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Resend verification email
el: Επαναποστολή επιστολής επιβεβαίωσης

en: Resent your verification email.
el: Η ηλεκτρονική επιστολή επιβεβαίωσης επανεστάλη.

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Send instructions
el: Αποστολή οδηγιών

en: Separate tags by commas.
el: Διαχωρίστε τις ετικέτες με κόμματα.

en: Set password
el: Ορισμός κωδικού

en: Set your new password
el: Ορισμός νέου κωδικού

en: Slug
el: Αράδα

en: Someone has registered an account with this username, but it still has to be activated.
el: Κάποιος έχει ήδη δηλώσει ένα λογαριασμό μ' αυτό το όνομα χρήστη, αλλά δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα.

en: Sorry, I don't support that file type :(
el: Συγγνώμη, δεν υποστηρίζω αυτόν τον τύπο αρχείου :-(

en: Sorry, a user with that email address already exists.
el: Συγγνώμη, ένας χρήστης μ' αυτήν τη διεύθυνση υπάρχει ήδη.

en: Sorry, a user with that name already exists.
el: Συγγνώμη, υπάρχει ήδη χρήστης/χρήστρια μ' αυτό το όνομα.

en: Sorry, registration is disabled on this instance.
el: Συγγνώμη, η εγγραφή έχει απαγορευτεί σ' αυτό το instance (ό,τι κι αν σημαίνει αυτό εν προκειμένω)

en: Tagged with
el: Επιγεγραμμένο με

en: Tags
el: Ετικέτες

en: The media was not deleted because you didn't check that you were sure.
el: Τα πολυμέσα δε διεγράφησαν διότι δεν επιβεβαιώσατε την ανάλογη επιλογή.

en: The slug can't be empty
el: Η αράδα δεν μπορεί να είναι κενή

en: The title can't be empty
el: Ο τίτλος δεν μπορεί να είναι κενός.

en: The title part of this collection's address. You usually don't need to change this.
el: Το τμήμα τίτλου της διεύθυνσης αυτής της συλλογής. Αυτό συνήθως δε χρειάζεται να το αλλάξετε.

en: The title part of this media's address. You usually don't need to change this.
el: Το τμήμα τίτλου της διεύθυνσης αυτού του πολυμέσου. Συνήθως δε χρειάζεται να το αλλάξετε.

en: The verification key or user id is incorrect
el: Το κλειδί επιβεβαίωσης ή η ταυτότητα χρήστη είναι εσφαλμένα.

en: There doesn't seem to be any media here yet...
el: Δε φαίνεται να υπάρχουν ακόμα εδώ πολυμέσα...

en: These uploads failed to process:
el: Αυτές οι αναφορτώσεις δεν επεξεργάστηκαν επιτυχώς:

en: This address contains errors
el: Αυτή η διεύθυνση περιέχει σφάλματα

en: This is where your media will appear, but you don't seem to have added anything yet.
el: Εδώ θα εμφανίζονται τα πολυμέσα σας, αν και δε φαίνεται να 'χετε προσθέσει ακόμα κάτι.

en: This site is running <a href="http://mediagoblin.org">MediaGoblin</a>, an extraordinarily great piece of media hosting software.
el: Αυτή η σελίδα τρέχει το<a href="http://mediagoblin.org">MediaGoblin</a> , ένα εξαίρετα υπέροχο τεμάχιο λογισμικού φιλοξενίας πολυμέσων.

en: This user hasn't filled in their profile (yet).
el: Αυτός ο χρήστης δεν έχει συμπληρώσει το προφίλ του (ακόμα).

en: Title
el: Τίτλος

en: To add your own media, place comments, and more, you can log in with your MediaGoblin account.
el: Για να προσθέσετε τα πολυμέσα σας, να εισαγάγετε σχόλια και άλλα, μπορείτε να εισέλθετε με τον κωδικό σας για το MediaGoblin.

en: Type
el: Τύπος

en: Username
el: Όνομα Χρήστη

en: Username or email
el: Όνομα χρήστη ή διεύθυνση ηλ. ταχ.

en: Verify your email!
el: Επιβεβαιώστε τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας!

en: Video transcoding failed
el: Η μετακωδικοποίηση του βίντεο απέτυχε.

en: View all of %(username)s's media
el: Προβολή όλων των πολυμέσων του/της %(username)s

en: View on <a href="%(osm_url)s">OpenStreetMap</a>
el: Δείτε το στο <a href="%(osm_url)s">OpenStreetMap</a>

en: Website
el: Ιστοσελίδα

en: Woohoo! Submitted!
el: Γιούπι! Παρασχέθηκε!

en: Wrong password
el: Νέος κωδικός

en: You are about to delete another user's media. Proceed with caution.
el: Πρόκειται να διαγράψετε τα πολυμέσα ενός άλλου χρήστη. Προχωρήσετε με προσοχή.

en: You are editing a user's profile. Proceed with caution.
el: Επεξεργάζεστε το προφίλ ενός χρήστη. Προχωρήσετε με προσοχή.

en: You are editing another user's collection. Proceed with caution.
el: Επεξεργάζεστε τη συλλογή ενός άλλου χρήστη. Προχωρήσετε με προσοχή.

en: You are editing another user's media. Proceed with caution.
el: Επεξεργάζεστε τα πολυμέσα ενός άλλου χρήστη. Προχωρήσετε με προσοχή.

en: You can now log in using your new password.
el: Τώρα μπορείτε να εισέλθετε με τον καινούριο σας κωδικό.

en: You can track the state of media being processed for your gallery here.
el: Από εδώ μπορείτε να ιχνηλατήσετε την κατάσταση των πολυμέσων που επεξεργάζονται για την πινακοθήκη σας.

en: You can use
                          <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown/basics">
                          Markdown</a> for formatting.
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε
    <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown/basics">
    το Markdown</a> για μορφοποίηση.

en: You deleted the media.
el: Έχετε διαγράψει αυτά τα πολυμέσα.

en: You must be logged in so we know who to send the email to!
el: Πρέπει να έχετε εισέλθει ώστε να ξέρουμε σε ποιον να στείλουμε την ηλ. επιστολή!

en: You must provide a file.
el: Πρέπει να παράσχετε ένα αρχείο.

en: You've already verified your email address!
el: Έχετε ήδη επιβεβαιώσει τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας!

en: Your comment has been posted!
el: Το σχόλιό σας αναρτήθηκε!

en: Your email address has been verified. You may now login, edit your profile, and submit images!
el: Η διεύθυνσή σας έχει επιβεβαιωθεί. Μπορείτε τώρα να εισέλθετε, να επεξεργαστείτε το προφίλ σας, και να υποβάλλετε εικόνες!

en: Your last 10 successful uploads
el: Οι τελευταίες 10 επιτυχημένες αναφορτώσεις σας

en: commented on your post
el: σχολίασε στην ανάρτησή σας

en: feed icon
el: εικονίδιο εισροής

en: newer
el: νεώτερα

en: older
el: παλιότερα

en: ← Newer
el: Νεώτερα
